ської Академії Наук( ВУАН), оскільки вболівав за долю свого улюбленого дітища – музею. У 1925 – 1930 рр. завідував кафедрою українознавства тоді ще Катеринославського Інституту народної освіти ІНО – так від 1920 р. більшовики іменували всі університети.
Окрім того, у 1923 – 1924 рр. Д. Яворницький завідував Катеринославською губернською архівною управою – завдяки йому там згромадили в той час багато цінних архівних матеріялів. За видатні здобутки в науці Д. Яворницького у 1924 р. обрали членом-кореспондентом ВУАН, а в жовтні 1925 р. Катеринослав, наукова та мистецька громадськість України відзначили 70-річчя від дня його народження.
Д. Яворницький – своєрідний рекордсмен в Україні щодо тривалості керування мистецькою установою, довше від нього очолює Львівську картинну галерею лише Герой України Борис Возницький. Так от, за 31 рік директорування вченого, кількість експонатів збільшилася з 5 до 85 тис. У музеї зберігалося понад 2300 цінних реліквій запорозького козацтва. Музей перетворився в наукову і просвітницьку установу і мав світову славу 10.
10 Сохань П. С., Олійник-Шубравська М. М. Видатний дослідник запорозького козацтва... – С. 28 – 29.
18
Водночас Д. Яв цює як учений. До цій у 20-х років цінності“ Словник чив світ у Катер“ Слово” 1920 р. 11, ний доробок як до їнської мови” Бор Державному вида накладом у 3 тис його безцінна прац фотографій з геогр виконаний на під жень, які проводи ричних земель За більшовицькі“ пок будівництвом Дн станції( в чому вба літарну мету) 12. До
11 До речі, подальші т
більшовики знищили бистим архівом вчен
12 Цей альбом – один
бистої бібліотеки. У 1 завідувача відділу іс АН УРСР, доктора іс НАН України) Валері жія книгу перевидало петровську накладом