просто надрукувати рекламний банер на дві сторінки – не політературному якось вийде , тому я змушений продовжити . Отже , відкриті вони для студентів кожного робочого дня від 8 і десь до 1 8 , тому приходь хоч сам , хоч і з цілою групою – вам повинні люб ’ язно відкрити двері ( хоча нелюб ’ язно також мали би відкривати ). Якщо будуть якісь заминки , відмови , то наголошуйте , що воно створено саме для вас , що політика університету спрямована на студента та іншу наполегливу аргументацію . Взагалі , слід зазначити , що найбільш корисно і цікаво провести там час зможуть третьокурсники , адже саме на цьому курсі приходиться здобувати основні практичні навички , але , оскільки , до живих пацієнтів совість або погана теорія не дозволяє піти , приходиться перед цим помучити манекени . Ну а облаштування таких кімнат залежить від спрямування кафедр , до яких вони прикріплені .
Серед них : сідниці для внутрішньом ’ язових і руки для внутрішньовенних ін ’ єкцій , дефібрилятори , хлопці для серцево-легеневої реанімації , тканини для хірургічних маніпуляцій … Список справді довгий . Деякі кафедри навіть пропонують обладнання для повноцінних наукових студентських робіт , як , наприклад , велоергометр із необхідним комп ’ ютерним програмним забезпеченням ( кафедра спортивної медицини ). І раз ми вже почали про можливості , то не забуваймо також і про курси за вибором , чергування у відділеннях та навіть консультації !
ТРЕНІНГ-ЦЕНТРИ
Завершуючи , хочу сказати не про тренінг-центри . На мою думку , вузол зав ’ язується все-таки не на них . Проблема більш глобальна і полягає , перефразовуючи сказане вище , в переважанні функції наглядача збоку університету , хоча , функція помічника , мені видається , була би більш вдалою .
Ярослав Рейтмаєр
1 3