Sodelovali smo tudi pri postavitvi Jančmanove klopce na Zelenici in izvedli vsa predpisana usposabljanja za obnovitev licence gorskih reševalcev. To leto se je zaradi menjave generacij reševalcev začasno tudi prekinila tradicija Fulovega pohoda s Šije na Javornik. Leto je zaznamovala delovna jesen ter nekaj zahtevnih reševanj in iskanj. V drugem oktobrskem vikendu leta 2010 smo bili na nogah skoraj 20 ur in v tem času smo izvedli dve reševalni akciji in zahtevno iskalno akcijo na Zelenici.
Zima 2010 je bila neugodna in v snežnih plazovih je umrlo sedem ljudi. Tudi na Zelenici je februarja plaz zasul smučarja, v akciji pa je sodelovalo preko šestdeset reševalcev z več gorenjskih postaj. Dogodek je vsekakor vplival tudi na mlajše generacije reševalcev, starejšim pa je obudil neprijetne spomine na plazove v sedemdesetih letih. Spomladi smo sodelovali v nacionalni akciji Očistimo Slovenijo v enem dnevu, avgusta pa smo se odpravili na turo v Lienške Dolomite. V tem letu smo izdali tudi prvo številko Gorskega reševalca, publikacijo o delu in življenju gorskih reševalcev. Do leta 2016 smo pripravili še 5 številk in s tem zabeležili kar nekaj naših dogodkov.
Pozimi 2011 smo prvič izvedli zimsko postajno vajo izven domače občine, in sicer na Pokljuki. Strahovi o naši nepogrešljivosti v Tržiču so bili odveč, vajo smo uspešno izvedli na pobočjih Viševnika. Kot prvi v Sloveniji smo februarja na Ljubelju postavili kontrolno točko za preverjanje plazovnih žoln in kot organizatorji aktivno sodelovali na tekmovanju v lednem plezanju in turnosmučarskem reliju na Ljubelju. Leto 2011 je zaznamovalo tudi sodelovanje s kolegi iz Srbije in BiH. Junija smo izvedli skupno taktično vajo v Beli peči nad Lomom, z vajo smo nadaljevali jeseni v Mostarju in projekt zaključili s skupno zimsko vajo marca 2012 na Kopaoniku v Srbiji. Na jesensko turo smo se odpravili na Piz Bernino in preplezali Bianco Grat. Izvedli smo že šesti kolesarski vzpon na Šijo.
V letu 2012 smo po dolgem času izvedli skupno letno vajo s sosednjo postajo GRS Radovljica. Zahtevno stensko reševanje smo vadili v steni Spodnjega plota na Zelenici. Sodelovali smo na prireditvah ob 100-letnici ustanovitve GRS Slovenije. Junija smo bili ponovno na delovnem obisku v Hercegovini, tokrat pri reševalcih iz Konjica in Mostarja. Novembra smo se na povabilo kolegov, gorskih reševalcev iz Kruševca, udeležili 51. Jastrebaćkega marša v južni Srbiji.
V začetku januarja 2013 smo organizirali skupno zimsko vajo s postajo GRS Kranj na Suhem ruševju pod Vrtačo. Ta dan je zaznamovala nesreča v Kramarjevi smeri v Storžiču. Po prekinitvi vaje smo reševanje izvedli klasično in je bilo za nekatere mlajše reševalce ena večjih preizkušenj pri reševalnem delu. Po štirih letih premora smo se ponovno odpravili na spominski pohod Šija – Javornik, se udeležili tradicionalnega tekmovanja v vožnji z akia čolni v Mojstrani, izvedli več popoldanskih vaj in sodelovali na mednarodni vaji zaščite in reševanja Ljubelj 2013.
Pozimi 2014 smo na Zelenici izvedli nočno zimsko vajo v zahtevnih vremenskih pogojih, kjer smo tudi preizkusili, kako dobro je naše moštvo motivirano za delo v najtežjih pogojih.
V času, ko sem vodil postajo, smo v GRS Tržič sprejeli deset novih pripravnikov, izpite za gorskega reševalca pa je v tem obdobju opravilo enajst članov društva. Dva člana sta opravila izpite za inštruktorja GRS, en reševalec pa za vodnika reševalnega psa. V tem času smo v GRS Tržič imeli 163 reševalnih intervencij, poleg tega pa smo se redno udeleževali tudi tekmovanj preverjanja prve pomoči, srečanj in usposabljanj na ravni GRZS. V začetku marca 2014 sta se mi dva mandata vodenja postaje iztekla in predsednik društva je postal Blaž Belhar.
18
Pregled dela GRS Tržič v zadnjih desetih letih