Ukrainian - Mental health and Gender based violene 2016 | Page 9

1

Вступ

Передісторія та наші прагнення

В останні роки було розроблено кілька посібників та вказівок у галузі травми . Деякі з них присвячені темі гендерного насильства ( GBV ), його наслідкам , способам попередження та захисту . У цьому ж посібнику основну увагу приділено психічному здоров ’ ю тих , хто пережив емоційні травми , особливо , обумовлені гендерним насильством . Його мета - доповнити максимально практичними рекомендаціями дані , oj викладені в літературі . У посібнику запропоновані підходи та техніки , спрямовані на задоволення психологічних потреб уцілілих в результаті гендерного насильства . Хелери можуть їх використовувати , коли надають допомогу особам , жертвам цій формі насильства . Ми сподіваємося , що представлені підходи будуть корисні і в роботі з людьми , які пережили інші форми травм .
У посібнику розглянуті питання :
• Що таке травма в психологічному сенсі ?
• Як травмуючі події впливають на психічне здоров ’ я ?
• Які ознаки сильного стресу , і як їх можна оцінити ?
• Як створити безпечний простір для підтримки бесід і здійснення контакту ?
• Які підходи можуть допомогти уцілілим впоратися з травмою та продовжувати жити ?
Цей посібник – ресурс для хелперів , які працюють у надзвичайних ситуаціях з мінімальним доступом або за відсутності доступу до спеціалізованого медичного обслуговування , для співробітників системи охорони здоров ’ я зі спеціалізацією в психології чи психіатрії . Ми сподіваємося , що це допоможе хелперам виявити та зрозуміти ознаки стресу та ефективніше боротися з гострими фазами травми . Наша мотивація - надати інструменти та підходи , здатні стабілізувати психологічний стан уцілілих після пережитих травмуючих подій , допомогти їм впоратися з ситуаціями , які викликають травмуючі спогади , а також навчити їх контролювати власні життя .
Також розглянемо такі проблемні моменти , як стрес , якому піддаються самі хелпери , ризик пережити вторинну травму , а також потреба в підтримці та спілкуванні самих хелперів .
Додаткові навчальні матеріали доступні в інших джерелах . На сайті HHRI ( www . hhri . org ) створена сторінка про гендерне насильство , де ви знайдете відповідні публікації та рекомендації , а також назви організацій , що працюють над цими проблемами , адреси сайтів . Переліки публікацій по окремих темах доповнюються постійно та доступні за посиланнями на матеріали тренінгу .
У цьому посібнику дані рекомендації по роботі , в першу чергу , з жінками та дівчатами , котрі уціліли після сексуального насильства . Однак чоловіки та юнаки теж стають об ’ єктами сексуального насильства , і це часто дуже складна тема для розмови . Посібник можна адаптувати для роботи з чоловіками , які постраждали в результаті гендерного насильства . Окремий модуль тренінгу необхідно присвятити роботі з дітьми ( хлопчиками та дівчатами ), які вижили після гендерного насильства . У матеріалах до тренінгу є посилання на документи з теми гендерного насильства щодо дітей і чоловіків , але потреби таких осіб детально не описані , а ситуації , в яких вони могли виявитися , не проаналізовані докладно .