35
Хороший хелпер
СКАЗАТИ ВГОЛОС
Хороший хелпер
Мета . Допомогти інструктору та групі зрозуміти і сформулювати , що означає бути хелпером , та які види допомоги можуть бути надані хелпером . Крім того , визначте наявні власні ресурси , а також визначте , які додаткові навички та ресурси можуть використовуватися .
ЧАСТИНА II : ТРЕНІНГ
Тренер . Ми вже знаємо трохи більше про ваші організації , про проблеми і труднощі , з якими ви зіткнулися .
Тепер я хотів би дізнатися більше про те , як ви вирішували ці проблеми . Який ваш досвід , які ваші успіхи , та в чому вам не вистачало навичок або підтримки ? Поділіться вашими думками про роботу хелпера . Назвіть якості , якими , на вашу думку , має володіти хороший хелпер .
Потім розкажіть , які ваші обов ’ язки . Уточніть , у чому вони полягають .
Вправа 3 . Опишіть якості хорошого хелпера
ВПРАВА
( 15 хвилин на групову роботу )
Тренер малює хелпера на дошці та просить вас назвати якості , якими той повинен володіти . Тренер записує ваші думки на дошці .
Розгляньте наступні питання :
• Які якості хорошого хелпера ?
• Чи є різниця в тому , як надають допомогу чоловіки або жінки ?
• Що ви можете сказати про себе як про хелпера ?
• Що ви робите під час зустрічі з уцілілою , яка поглинена такими емоціями , як смуток , сором , гнів , тривога або оніміння ?
• Чи виникають труднощі при наданні допомоги уцілілій ? Чому це важко ?
• Наведіть приклади з вашої роботи з уцілілими , коли ви не застосовували правозахисний підхід ? Як можна було б виконати цю роботу інакше , якби ви застосували підхід , заснований на правах людини ?
Рольова гра 1 . Перша зустріч хелпера та уцілілої ( 10-15 хвилин )
РОЛЬОВА ВПРАВА
Тренер разом з одним з учасників розігрує рольову гру . Далі ви можете попрактикуватися в парах . Ви - хелпер , а інший учасник - уціліла . Задавайте питання , щоб продемонструвати , як ви зближаєтеся до уцілілої , яку поглинули емоції і яка приголомшена тим , що трапилося з нею . Під час зустрічі з уцілілою не забувайте застосовувати правозахисний підхід .
В кінці зніміть шарф , якщо ви уціліла , і голосно скажіть , « знявши з себе » роль хелпера чи уцілілої : « Тепер я знову [ назвіть себе ]».
Підбиття підсумків ( 5-10 хвилин )
Тренер підсумовує дискусію та просить вас прокоментувати дискусію і рольову гру .
ПЕРЕРВА 15 – 20 ХВИЛИН