Ukrainian - Mental health and Gender based violene 2016 | Page 41

31
Обгрунтованість прав людини
СКАЗАТИ ВГОЛОС

Обгрунтованість прав людини

Мета . Ознайомити з поняттям прав людини та їх цінністю тих , хто працює з людьми , які пережили травму .
ЧАСТИНА II : ТРЕНІНГ
У цьому тренінгу ми розглянемо , що трапляється з жінками , які пережили насильство , в тому числі сексуального характеру , вплив насильства на жінок , а також способи допомоги уцілілим жінкам для відновлення їх сил , повернення надії та самооцінки .
Права людини для жінок є важливою відправною точкою . Застосування підходу , заснованого на правах людини , вимагає від нас дуже уважного ставлення до гідності та людяності кожної людини . Йдеться про те , щоб завжди виявляти повагу до інших , та про необхідність відновлення самоповаги після порушень прав чи приниження . Йдеться про відновлення контролю над власним життям та діяльністю після порушень . Він передбачає протистояння всім формам жорстокого поводження та порушення прав , а також всім формам неповаги та приниження відповідно до принципів справедливості та неупередженності . Це означає зробити все можливе для запобігання зловживань , захисту й допомоги жертвам порушень прав людини .
Підхід , заснований на правах людини , повністю враховує міжнародні права людини , завжди має їх на увазі та поважає права людини у всьому , що робиться . Однією з цілей підходу є надання можливості людям розуміти та вимагати дотримання своїх прав , та діяти таким чином , щоб забезпечити користування правами . Крім того , ті , хто застосовує підхід , заснований на правах людини , виступають проти зловживань та порушень , наголошують на забороні жорстких порушень прав людини та наголошують на відшкодуванні . Підзвітність та справедливість є надзвичайно важливими . Підхід , заснований на дотриманні прав людини , спрямований на те , щоб притягнути до відповідальності винних у порушеннях прав людини . Ряд принципів має основоположне значення при застосуванні правозахисного підходу на практиці .
• Участь . Кожна людина має право брати участь в ухваленні рішень , які зачіпають її власне життя і права людини .
• Підзвітність - вимога , згідно з якою уряд і державні установи повинні залучати посадових осіб до відповідальності за їхні дії відповідно до зобов ’ язань в області прав людини . Особи , які звертаються по допомогу , повідомляють про порушення або неправомірну поведінку посадових осіб , повинні мати доступну для них і чітку інформацію про те , якої відповіді вони вправі очікувати .
• Заборона дискримінації та рівність . Дискримінація заборонена за будь-яких обставин . Необхідно попереджати та передбачати покарання за будь-які форми дискримінації щодо реалізації прав .
• Розширення можливостей . Закон про права людини не стверджує , що повноваження є правом . У ньому зазначається , що люди та громади мають право знати та розуміти свої права та спосіб доступу до них . Далі йдеться про те , що особи та групи мають право брати участь у розробці політики та методів , що впливають на їхнє життя , і що уряд зобов ’ язаний забезпечити це право .
• Юридичні зобов ’ язання щодо дотримання прав людини . Всі люди повинні
розуміти та усвідомлювати , що їх права підлягають виконанню через національну та міжнародну систему прав людини , узгоджену між державами світу .
Запишіть ці принципи й опублікуйте їх в Інтернеті , щоб всі їх пам ’ ятали .