Ukrainian - Mental health and Gender based violene 2016 | Page 40

30 Обгрунтованість прав людини
ТРЕНЕРУ
ЧАСТИНА II : ТРЕНІНГ

Обгрунтованість прав людини

Мета . Ознайомити з поняттям прав людини та їх цінністю тих , хто працює з людьми , що пережили травму .
Поясніть загальноприйняте розуміння прав людини . Розкажіть , чому важливо повернути почуття власної гідності та самоконтроль . Ключові ідеї - це відповідальність , справедливість , відшкодування збитків та право на здоров ’ я . Поясніть , чому принцип дотримання прав людини підходить для роботи в сфері травм і гендерного насильства , а також , як він може підвищити ефективність нашої роботи .
Ознайомте групу з поняттям прав людини з огляду на рівень компетенції учасників . Ви можете застосувати один з таких підходів :
1 . Якщо група добре обізнана про права людини , зверніться до розділів частини I Повага прав людини і Насильство над жінками ( стор . 10-12 ) і до розділу III 8 частини Звітність .
2 . Якщо група слабо поінформована , поясніть суть розділів частини I Повага прав людини і Насильство над жінками ( стор . 10-12 ) до розділу III 8 частини Звітність .
3 . Як варіант запропонуйте учасникам звернутися до тих же сторінок , скажіть , що пізніше в ході тренінгу у них буде можливість обговорити цінності та принципи прав людини , а також підкресліть , що права людини підтверджують , що :
• жінки , які зазнали насильства , мають право вимагати відшкодування збитків і захисту ;
• чоловіки та жінки , які вчинили насильницькі дії щодо жінок , несуть відповідальність ;
• обов ’ язком урядів є захист жінок від насильства , вживання заходів покарання відповідальних осіб , а також створення соціальних і політичних умов , в яких насильство щодо жінок більше не буде проявлятися .
Ми також обговоримо , як хелпери можуть конструктивно та правильно підтримати уцілілих , коли вони вирішать повідомити про насильство або подати скаргу , щоб домогтися справедливості , отримати відшкодування або захист від насильства в майбутньому .
Можете скористатися викладеною нижче промовою . У ній відзначені три жінки , які отримали Нобелівську премію миру в 2011 р . за боротьбу з насильством щодо жінок . В якості альтернативи складіть звернення в контексті конкретної ситуації у вашій групі .
« Всі ви - герої . Ми знаємо , що іноді ви ризикуєте власним життям заради порятунку інших , і що всі ви - дуже сміливі жінки , які займаються важливою роботою , гідною похвали . Саме така робота , як ваша , допомагає світу рухатися вперед . Крок за кроком . Іноді ситуація може здаватися безнадійною , оскільки насильство все так же існує , але важливих цілей можна досягти тільки шляхом щоденних зусиль .
У 2011 р . Нобелівську премію миру ... отримали три жінки ... Одна з них - президент Ліберії Елен Джонсон-Серліф . Дві інші - активістки руху проти насильства , як і ви , вони працюють з людьми , котрі пережили травму : Лейма Гбові і Тавакуль Карман . Вони присвятили свою премію всім жінкам , які борються за мир , здоров ’ я , справедливість , освіту для всіх і рівні права для жінок і чоловіків . Розповідаючи про свою боротьбу , Гбові сказала : « Ми були совістю для тих , хто втратив її в прагненні до влади і статусу . Ми використовували свої зранені тіла та наші ображені почуття , щоб протистояти всім проявам несправедливості та терору в нашій країні . І ми знали , що тільки через відмову від насильства зможемо покласти край війні . Тому що бачили , як насильство штовхало нас і нашу улюблену країну все глибше і глибше в безодню болю , смерті і руйнування ». У своїй промові вона також згадала , що жінки , яких вона зустрічала , пояснювали їй , що згвалтування та насильство - це результат ще більшої проблеми , яка полягає у тому , що жінок немає там , де приймаються рішення . Подякуємо Богові за солідарність наших сестер і попросимо у Нього підтримки в нашій роботі протягом цих днів , які ми проведемо разом . Нехай семінар надихне всіх нас і додасть нам сил продовжувати нашу справу ».