15
7 . Співвідношення між терапією , психосоціальною роботою та підтримкою в кризових ситуаціях
7 . Співвідношення між терапією , психосоціальною роботою та підтримкою в кризових ситуаціях
Мета . Роз ’ яснити зв ’ язки між різними методами роботи . Розказати про психосоціальну допомогу .
ЧАСТИНА I : ВІДПРАВНІ ТОЧКИ
Психосоціальне втручання
• Психосоціальне втручання - терапевтичне втручання , в ході якого використовуються когнітивні , когнітивно-поведінкові , поведінкові або підтримуючі методи для полегшення болю . Методи включають просвітництво пацієнтів , заходи для релаксації , психотерапію та структуровану або соціальну підтримку .
• Психосоціальне втручання зазвичай використовується разом з психоосвітнім або фармакологічним втручанням та допомагає людям , яким важко взаємодіяти з соціальним середовищем , знайти рішення .
• « Психосоціальний » означає тісний взаємозв ’ язок між індивідуальними та колективними аспектами будь-якого соціального утворення . Вони взаємно впливають одне на одне .
• Психосоціальне втручання пов ’ язане з « психологічними » ефектами , що викликані переживаннями , які впливають на емоції , поведінку , думки , пам ’ ять та здатність людини до навчання . Значною мірою психологічні ефекти залежать від того , як ці події сприймаються , та яке значення їм надає людина .
• « Соціальні наслідки » - це спільний досвід руйнівних подій , які впливають на відносини між людьми не лише внаслідок самих подій , але й смерті , розлуки та почуття втрати . Вони мають економічний та політичний вимір , оскільки в більшості випадків люди страждають від стихійних лих або збройних конфліктів .
• Це підхід , спрямований на поліпшення добробуту людей .
• Психологічне самопочуття людини після важких і руйнівних подій тісно пов ’ язане зі знаннями та навичками , якими вона володіє , доступною соціальною допомогою , культурою та цінностями , які впливають на її переживання .
Психосоціальна допомога
• Психосоціальна допомога - це підхід до жінок , які пережили насильство або стихійні лиха , що сприяє стійкості громад та окремих осіб . Він орієнтований на те , щоб полегшити повернення до нормального життя та запобігти патологічним наслідкам потенційно травмуючих ситуацій .
Психотерапевтичні втручання
• У психотерапії визначають психологічні та психіатричні втручання на основі контракту між кваліфікованим фахівцем та клієнтом , пацієнтом , сім ’ єю , парою або групою .
• Психотерапія передбачає оцінку та вивчення потреб , думок і почуттів з метою домогтися розуміння проблеми , створити терапевтичні відносини або досягнути згоди та визначити способи вирішення проблеми . Лікарі можуть використовувати різні підходи та методи в залежності від їх підготовки , проблеми та ситуації особи , що звертається по допомогу . Терапія зазвичай триває впродовж певного періоду часу , оцінюється особами , які беруть участь у процесі , та укладається за згодою .