5
Як використовувати посібник
Посібник дозволить вам як тренеру провести триденний семінар . Посібник може бути використаний в процесі роботи з групою хелперів для контролю їх діяльності або навчання . Він також призначений для використання під час навчання тренерів ( Тренінг для тренерів ).
Коли ми в нашому посібнику згадуємо тренера , то маємо на увазі людину , яка проводить тренінг , незалежно від того , чи його учасники є практикуючими хелперами , чи інструкторами , які згодом самі навчатимуть інших .
У посібнику надається підготовча та довідкова інформація для тренера ( особи , яка проводить навчання ) - на сторінці зліва , а також інформація , яка буде представлена групі , - на сторінці з правого боку . Посібник також може бути використаний як ресурс для співробітників , які безпосередньо контактують з уцілілими , незалежно від умов їх навчання . Опис кожного кроку навчання супроводжується інструкціями . Ми сподіваємося , що хелпери та учасники тренінгу ( а також співробітники , які безпосередньо контактують з уцілілими ) зможуть набути навички , які допоможуть їм закласти міцну й надійну основу для роботи з уцілілими . Виконуючи вправи , прослуховуючи історію та вивчаючи різні підходи до роботи з травмами та реакціями на травми , хелпери та учасники тренінгу розвиватимуть навички , які стануть їм у нагоді для роботи з тими , хто пережив насильство .
Хто може проводити навчання ?
Для проведення навчання необхідно добре знати цей посібник та розділи частини I , а також інформацію частини III . Частина III містить додаткові довідкові матеріали , які можуть бути корисними під час навчання або для більш поглибленого читання .
Тренер також повинен ознайомитися з групою або хоча б з умовами , в яких проходить навчання , володіти місцевою мовою , розуміти місцеві культуру та традиції .
Під час або після навчання професійні медичні працівники по можливості мають надавати консультації , вирішуючи важкі питання або ситуації , що виникають по ходу .
Необхідно розуміти , що навчання може викликати стрес або тривогу в учасників , які щодня піддаються важкому ефекту цієї проблеми . Можливо , деякі учасники самі переживали насильницькі дії , тож є ризик спровокувати у них болючі спогади під час викладання курсу . В такому випадку тренеру та групі може знадобитися додатковий час для роздумів , підтримки та пошуку способів задоволення особливих потреб .
Структура посібника
Публікація складається з трьох частин .
• У частині I « Відправні точки », описуються основні ідеї , теми та зміст тренінгу . У 15 розділах розповідається , що необхідно знати тренерам та хелперам ( учасникам ), щоб почати навчання .
• У частині II , Тренінг розписаний на три дні . Він включає вправи та рекомендації як для тренера , так і для учасників ; особлива увага приділяється вивченню питань про травму , зокрема , як допомогти уцілілим відновитися .
• Частина III містить елементи теорії у Додатку 3 .