Tantermen kívüli digitális munkarend
MIT TANÍT NEKED A TÁVOKTATÁS ?
Gondolatok „ A hét gondolata ” című műsorhoz
Tantermen kívüli digitális munkarend
Érettségiző diákok érkeznek a Liszt Ferenc utcai kapuhoz
E sorok írásakor , a 2020 / 2021-es tanév végén újra optimizmussal tölt el bennünket a mindennapos járványhelyzet : az esetszámok csökkennek , egyre kevesebben vannak kórházban , egyre több korlátozást oldanak fel . Bízunk benne , hogy újabb „ hullámok ” nem várnak ránk a következő tanévekben .
Egész Tamás
Ritka , de ilyen is volt : oldott pillanatok az érettségi vizsga előtt
Töprengtem , mi lehetne a legjobb téma az első „ A hét gondolata ” című műsorhoz , de azt hiszem , hogy sajnos nem lehet más , mint a jelenlegi , távoktatási helyzet
Egy olyan , az eddigi oktatási formáktól alapvetően különböző helyzetben éljük mindennapjainkat , ami mindenki számára kihívást jelent . Kihívás a diákoknak , ugyanígy kihívás a pedagógusoknak , de azt hiszem , hogy komoly kihívás a szülőknek is .
Mindenki tudja , hogy egy iskola nem csak attól lesz jó , ha ott helyesen megtanítják , hogy 5 + 5 = 10 vagy , hogy mikor élt Arany János . Az iskola a barátoktól , a társaságtól , az élményektől , a buliktól , esetleg a vicces vagy ciki – de közösen átélt eseményektől lesz jó iskola , és éppen ezért nagyon nehéz ez az időszak a diákoknak , különösen az idősebbeknek ! Nincs szalagavató , nincs házibuli , nincsenek osztálykirándulások , nincs mozi , nincs semmi – csak a bezártság , így aztán nem erősödnek a barátságok , nem szövődhetnek szerelmek , nem csattannak el az első csókok – hogy egyéb hátrányokról most ne is essen szó …
Nem jó tehát ez az állapot , mert nem vagyunk még profik a kezelésében , de nem erről szeretnék beszélni , mert ezt már sokan és sokszor elmondták mások . Én arról szeretnék beszélni , hogy szerintem mire figyelmeztet , mire tanít minket ez a helyzet !
De mielőtt erről beszélnék , hadd mondjam el , hogy nagyon büszke vagyok az egész iskolai közösségünkre !
Büszke vagyok a kollégáimra , mert nagyon sok munkát fektetnek immár majdnem egy éve abba , hogy a diákjaink a lehető legkevesebb kárt szenvedjék a távoktatás miatt ! Nagyon sok új dolgot kellett megtanulnunk , sokszor saját árnyékunkat kellett átlépnünk , de – beszélgetve a kollégákkal és látva a munkájukat – meggyőződésem , hogy a Széchenyi minden tanára megtette és megteszi , amit a helyzet megkíván tőle ! Folyik tovább a munka , mégpedig a szülői és diák visszajelzések szerint továbbra is a Széchenyitől elvárt színvonalon , gyakorlatilag minden tanórát megtartunk , minden igyekezetünkkel azon vagyunk , hogy a diákjaink ebben a helyzetben is megkapják tőlünk azt a tudást , ami segít nekik megvalósítani az álmaikat .
De ugyanilyen büszke vagyok a diákjainkra is , akik – legalábbis a túlnyomó részük – megértették , hogy nagymértékben rajtuk múlik , mennyire lesznek hasznosak az online formában megtartott tanórák . Az ő motiváltságuk és akaratuk az alapja annak , hogy ne hiányozzon majd egész témakörök ismerete abból a hátizsákból , amiből elő kell később húzniuk az érettségin vagy az egyetemi órákon ilyen-olyan ismereteket , és amely hátizsák tartalmából táplálkozhat a kreativitásuk .
Nem jó tehát ez az állapot , de nekem úgy tűnik , közösen megpróbáljuk kihozni belőle a legjobbat , és ez úgy gondolom , többé-kevésbé sikerül is közösségünknek !
76 |
Soproni Széchenyi István Gimnázium |
Soproni Széchenyi István Gimnázium |
77 |