POWER Magazine | Page 10

ŠVIETIMAS

Sukurk istoriją. Jei reikia kažką išmokti atmintinai, nesvarbu, ar literatūrai, ar biologijai. Išgalvota gyva istorija nepalyginamai mieliau įsitaisys tavo atminties kertelėse. Pavyzdžiui, reikia išmokti ląstelės sandarą. Sugalvok, jog tai visiškai atskiras pasaulis su paslaptingomis vietomis. Na, gal tai meilės biologijai ir neįskiepys, bet tikrai padės įsiminti reikiamą informaciją.

Išsikelk mažus, bet konkrečius tikslus. Jei reikia pasiruošti anglų kalbos atsiskaitymui, tau nereikia žinoti absoliučiai viską apie anglų kalbą, kas dažniausiai mokantis ir vargina, mat įprastai užstringama ties tuo, „kiek daug aš visko nežinau“. Išskirk esminius klausimus, kurie bus tikrinami testo metu. Jei tau reikia išmokti Perfect laikus, negaišk laiko su žodžių kalimu. Tau tereikia išmokti Perfect laikų formules. Ir viskas. Tik tiek. Sėkmės paslaptis yra kantrybė ir nedideli, bet užtikrinti žingsniai.

Net jei egzaminai tau dar nelipa ant nosies, mokytis vis tiek reikia. Ir tu visada turi pasirinkimą, kaip tai daryti. Tad, jei gali mokytis linksmai, kodėl renkiesi nuobodų būdą?

išmok mokytis

Mokyk kitą. Gali pasakyti: „aš nemoku, kaip galiu mokyti kitą?“. Bet čia viso ko esmė ir slypi. Tik mokant kitam kažką paaiškinti, iš tikrųjų ir pats išmoksti tą dalyką. Tu gali iškalti informaciją, bet negalėsi jos panaudoti, jei iš tikrųjų jos nesuvirškinsi. O tai patikrinti galima tik aiškinant kitam. Net jei tas kitas yra tavo puodelis ar pliušinis žaislas. Įdomiausia, jog užtruksi ne daugiau nei mokydamasis įprastai, o rezultatas yra ilgalaikis, o ne vien tik tam kartui.