charakteryzującej się zróżnicowanym poziomem wiedzy, różnymi oczekiwaniami oraz pochodzeniem kulturowym. Archiwa poświęcone Holokaustowi aktywnie działają na rzecz zapewnienia wolnego dostępu do wspomnianych dokumentów wszystkim zainteresowanym, entuzjastom
i profesjonalistom, lokalnie i na odległość.
W ramach warsztatów odbędą się prezentacje wspomnianych inicjatyw oraz dyskusje dotyczące dylematów i wyzwań w zakresie prezentacji, kontekstualizacji, grup docelowych i nie tylko. Ponadto będziemy odkrywać nowe narzędzia opracowywane dla celów edukacji o Holokauście. Organizatorzy planują przeanalizować te narzędzia pod kątem ich wykorzystania w ramach studiów pierwszego stopnia poświęconych Holokaustowi. Umożliwią one studentom bezpośrednią pracę ze źródłami o pierwotnym charakterze, jak również przyczynią się do rozwoju treści cyfrowych i cyfrowego środowiska uczenia się w ramach doskonalenia zawodowego edukatorów w tematyce Holokaustu.
Niniejsze zaproszenie do nadsyłania artykułów adresowane jest do pracowników archiwów poświęconych Holokaustowi oraz badaczy, edukatorów, kuratorów, producentów filmowych oraz wszystkich osób zaangażowanych w udostępnianie materiałów poświęconych Holokaustowi.
Autor każdej zaakceptowanej propozycji będzie miał 20 minut na zaprezentowanie tematu, po których nastąpi dyskusja. Warsztaty mają na celu zmotywowanie uczestników do dyskusji na wiele tematów przez cały czas ich trwania, w oparciu o prezentacje, wykłady zaproszonych gości oraz podczas paneli na zasadach okrągłego stołu. Będą one prowadzone w języku angielskim.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wygłoszeniem prezentacji do wysłania krótkiej propozycji obejmującej maksimum 500 słów wraz z CV (zawierającym niezbędne dane kontaktowe).
Prosimy o nadsyłanie propozycji do Pani Naamy Leibman Shilo:
Więcej informacji.