HockeyMag Duben 2015 | Page 18

JIHOAFRICKÁ MISE

Kapské Město - Češi se na začátku března přesunuli do slunné Jihoafrické republiky, kde sehráli druhé kolo Světové ligy v pozemním hokeji. Na turnaj se odjíždělo s cílem bojovat o postup a také se kvalitně připravit na ME, které se koná v Praze. Po celkovém šestém místu se nedá říct, že by Češi zklamali.

V základní skupině si naši borci poradili Běloruskem, remizovali s Azerbajdžánem a prohráli s Francií. Ve čtvrtfinále bohužel nestačili na Čínu a zavřeli si tím bránu postupu na OH v Riu 2016. V závěrečných bojích o umístění pak smetli naši Azerbajdžán a o konečné páté místo přišli díky prohře se Švýcarskem.

...africký pohled Adamův

Naše první ostré utkání jsme sehráli proti výběru z Běloruska, proti kterému jsme hráli už v prvním kole Světové ligy v Hradci Králové. Tam jsme s nimi smolně prohráli 2:3. Toto utkání však bylo zcela jiné. Začali jsme výborně, od začátku jsme si vytvářeli mnoho příležitostí, ale ne a ne se prosadit. Ke konci poločasu se na nás usmálo štěstí a David Vacek střílí první gól! Po zbytek utkání jsme hru kontrolovali a v několika posledních minutách jsme přidali ještě další gól a završili tak konečný stav utkání na výhru 2:0.

Druhý zápas jsme hráli proti favoritu turnaje, Francii. To byl o poznání jiný zápas. Francouzi byli naběhaní, techničtí a věřili si více než my. První poločas jsme s nimi ještě drželi krok, ale druhý už nás přehrávali a nakonec zaslouženě vyhráli 4:0.

Poslední zápas ve skupině jsme odehráli s Ázerbájdžánem. Byl to zápas o naše konečné postavení v základní skupině a my, abychom si upevnili druhé místo, jsme potřebovali vyhrát. Zápas jsme začali velmi dobře, ale šance, které jsme si vypracovali, jsme nedokázali proměnit. A tak první, kdo skóroval, byl soupeř. Naše odpověď však byla rychlá, a tak jsme první čtvrtinu dohráli za stavu 1:1. Zbytek zápasu se nesl ve stejném duchu. Vytvářeli jsme si šance, ale nemohli je přeměnit v gól. Utkání tak skončilo 1:1 a musely přijít na řadu nájezdy. Z těch vyšli jako vítězové Ázerbájdžánci a odnesli si tak bod navíc.