V červenci 2018 rezignovali dva klíčoví ministři. Byli to ministr zahraničí Boris Johnson a ministr pro Brexit David Davis. Tato zpráva otřásla Konzervativní stranou.
14. listopadu zveřejňuje vláda výsledky jednání s EU v podobně 599 stránkové dohody. Hned následující den rezignuje Dominic Raab, který nahradil ve funkci ministra pro Brexit Davise.
Na konci listopadu pak zbývajících 27 členských států EU dohodu schválí. V lednu roku 2019 předkládá vláda dohodu ve sněmovně. Většině poslanců se ale dohoda nelíbí, a tak hlasuje proti a smlouva tedy nevchází v platnost. V březnu se hlasování opakuje, nicméně vláda Mayové opět nezíská potřebný počet hlasů.
O dva dny později proto sněmovna hlasuje o požádání EU o odsunutí data odchodu, které se mělo původně,
v souladu se článkem 50, uskutečnit 29. března. EU souhlasí, že posune termín na 22. května, pokud do 29. března sněmovna schválí dohodu, jinak musí britská vláda do 12. dubna navrhnout další postup.
29. března je vláda v hlasování i přijetí dohody opět poražena. Následně žádá premiérka Mayová od odsunutí termínu až do 30. června. EU prodlužuje lhůtu do 30. října nebo do prvního dne měsíce, který bude následovat po měsíci
v němž byla schválena vzájemná dohoda to vše ovšem pouze pod podmínkou, že se Spojené království zúčastní voleb do Europarlamentu v květnu 2019, jinak bude muset odejít už 1. června. Spojené království se voleb skutečně zúčastnilo. Největší stranou (se zhruba 30%) se stala Strana pro Brexit (Brexit Party).
24. května oznámila premiérka Mayová, že rezignuje, jelikož nebyla schopna naplnit své plány týkající se Brexitu a kvůli několika hlasováním o nedůvěře. Konzervativní strana následně v interním hlasování zvolila tvrdého zastánce Brexitu a bývalého člena kabinetu Borise Johnsona za nového premiéra.
24. července byl pak pozván na audienci ke Královně, která ho podle tradice požádala, aby zformoval vládu.
Proč vůbec chtějí odejít?
Britové jsou, byli a nejspíš i budou velmi pyšný národ a jako takový neradi přijímají něčí příkazy. Vždyť jak se zpívá v jedné známé britské písni Britons never, never, never shall be slaves! Průzkumy ukázaly, že podstatná část Britů zastává názor, že “o Spojeném království by se mělo rozhodovat ve Spojeném království.” Jako další z důvodu pro Brexit uvádějí znovuzískání kontroly nad migrací.
9