samozřejmě šlo o staročínskou medicínu, která si mě získala tím, jakou má tradici a filozofii, že doktor dostává peníze za to, že je člověk zdravý a ne za to, že je nemocný. Tohle je dle mě nejdůležitější pravidlo a to člověka naplňuje v tom, že dělá něco, co má smysl a co lidem pomáhá a ne, co se tváří pouze jenom jako nějaký obchod. Myslím si, že je tohle obrovský rozdíl a zároveň priorita naší firmy a také je to možná i odpověď na to, proč Starlife, protože ve Starlife se musel vytvořit systém, aby to tak mohlo fungovat. V podstatě, tak jak fungujeme my, rozhodně nefungují ostatní firmy.
Jak se zrodil nápad založit OVOV?
Tato myšlenka přišla, když už jsem ze základní školy měl odznak zdatnosti. V roce 2008 jsem se dal dohromady s Romanem Šebrlem s tím, že jsme si řekli, že by bylo dobré, kdyby jsme tady po sobě zanechali ještě něco víc než jen olympijské medaile. Zde se zrodila myšlenka, že bychom znovu oživili odznak zdatnosti ovšem v nové podobě. Proto jsme v té době v roce 2008 oslovili ministra školství a řekli mu, že je škoda, že byla všestrannost na školách zrušena a že bychom to chtěli znova oživit. Tento nápad jsme vzali za své a povedlo se! Během 2 - 3 let jsme byli na 1100 školách a tento zavedený systém OVOV funguje už 6 rokem. Mám opravdu radost, že to učitelé vzali za své, protože to cítí jako skvělou náplň pro tělesnou výchovu a zároveň i možnost systému jak známkovat a jak motivovat žáky k tomu, aby se chtěli zlepšovat a také bojovat o lepší známku.
Poslední otázka: je zde něco, co byste chtěl vzkázat středoškoláků, a nejen jim, ale i ostatním?
Ať už je to OVOV nebo jakákoliv sportovní disciplína či sport, je důležité v tom mít systém a být v tom systematický, dodržovat ho a jít za nějakým výsledkem. Je samozřejmě trochu rozdílný pohled na kolektivní a individuální sport, já jsem samozřejmě pro oba dva typy. Myslím si, že jeden druhého dobře podporuje a pokud chce být člověk dobrý v kolektivu, musí být dobrý i individuálně a naopak. OVOV má jednu velikou výhodu a to, že má měřitelnost vlastního výkonu, kdy já mohu svou aktivitou a svým přístupem měřit své osobní výkony a porovnávat, jestli se zlepšuji nebo nezlepšuji a toto je myšlenka, kterou bych chtěl vzkázat všem. Ať se každý snaží na sobě samém pracovat, aby se pořád zlepšoval, ať už ve škole, sportu, nebo v životě. Člověk je tvor soutěživý, rád se zlepšuje a rád sám sebe pochválí větami typu ,,tohle jsem udělal lépe, než jsem to udělal předtím” a to se poté přenáší i do života. Takže pracovat na sobě, zlepšovat se a jít pořád za tím, že člověk se může pořád zlepšovat a vždy je co zlepšit.
Mockrát vám děkuji, že jste mně s ochotou přijal a poskytl mi rozhovor. Přeji vám hodně úspěchů nejen v podnikání,
ale i v osobním životě.
Lili Válková
13