EURASIAN EDUCATION №9 2016 | Page 43

Ïåäàãîãèêà ¹ 9 ( 15 ) 2016
ДАЙРБАЕВА БАЗАРГҮЛ БАРШАТҚЫЗЫ
ОҚО Отырар ауданы , Арыс ауылы , А . Байтұрсынов атындағы ШЖБМ мұғалімі
НАРЫМБЕТОВА ОҢЛАСЫН КОЖАМҰРАТҚЫЗЫ
ОҚО Отырар ауданы , Мыңшұңқыр ауылы , " Мыңшұңқыр " бастауыш мектебі мұғалімі
Берілген әдістемелік жұмыс орта мектептегі ұстаздар жұмысын тиімді ұйымдастыру арқылы оқыту нәтижелерін арттыруға бағытталған жұмыс жоспарының үлгісі . Әдістемелік жұмыс орта мектеп басшыларына , ұстаздар мен әдіскерлерге арналған .
Данная методическая работа представляет собой пример рабочего плана по эффективной организации деятельности учителей для достижения лучших результатов в обучении учащихся . Методическая работа будет интересна руководителям6 учителям и методистам средних школ .
This methodological work is an example of a work plan for the effective organization of teachers ' activities to achieve better results in teaching students . Methodical work will be interesting for managers , teachers and trainers of secondary schools .

МЕКТЕПТІҢ ДАМУ ЖОСПАРЫ

ТӘЖІРИБЕЛІК ҚЫЗМЕТТІ ЖЕТІЛДІРУ АРҚЫЛЫ КӨШБАСШЫЛЫҚ ҚАБІЛЕТТІ ДАМЫТУ
Мақсаты : Мектепте 1 ай уақыт аралығында 4-сыныпта 40 % мұғаліммен көшбасшылықты дамыта отырып жаңа әдіс-тәсілдерді енгізу арқылы оқушының сабаққа деген ынтасын арттыру
р / с
Міндеті : 1 . Тиімді әдіс тәсілдерді мұғалімдердің біліктілігін арттыруда , тәжірибеде пайдалану арқылы көшбасшылық тобын құру . 2 . Әдістемелік тәсілдерді түрлендіре отырып қолдану арқылы оқушыларды топтық жұмысқа , сабақта ұйымшылдыққа , шығармашылықпен жұмыс жасауға бейімдеу 3 . Сабақ барысында көшбасшылық қабілетті кеңінен қолдана отырып өзара және шығармашыл топтармен желілік байланыс құру
Нәтиже және табыс критерийлері - Шығармашылық мұғалімдердің көшбасшылық тобы құрылды ; - Мұғалімдер өз ара тәжірибе алмасты - Әдістемелік жаңаша әдіс тәсілдерді сабақта қолдану тұрақты үрдіс алды - Оқушылар топпен жұмыс жасауға дағдыланды - Ынтымақтастық қарым-қатынас орнады - Коучинг , тәлімгерлік жұмыстар жүргізу арқылы көшбасшыларды анықталды - Талдау , диагностикалау жүргізу арқылы көшбасшылар бекітілді .
Іс-шаралар Мақсаты Жауаптылар Ресурстар Мерзімі Мониторинг Нәтиже
1 Мектеп мұғалімдерімен және әріптестерімен кеңес өткізу
2 Жетекші мұғалімдерді анықтау
3 Ата-аналармен жеке әңгімелесу
4 Сенімге бағытталған тренинг , коучинг № 1 « Көшбасшылық
" Көшбасшылық » "
Мұғалімдердің әлеуетін анықтау
Жетекші мұғалімдердің көмегімен қалған мұғалімдерді үйрету Сынып жетекшілерді ң көмегімен
Мұғалімдер арасында сенімділік қарымқатынасын орнату , атқарылатын міндеттерін айқындау
Мектеп әкімшілігі , мектеп мінезгері
Жетекші мұғалімдер
Жетекші мұғалімдер
Мектеп әкімшілігі , жет екші мұғалімдер
І . Ұйымдастыру МАН , әдістемеліктер , бейне роликтер
МАН , тренинг жоспары , топтық тапсырмалар
Бейне ролик , пікір алмасу
ІІ . Іске асыру Үлестірме материалдар , бейнетаспа
10.10.16 Мұғалімдердің әрекетін саралау
11-13.10.16
1-2 күн
Әңгімелесудің нәтижесінде жетекші мұғалімдер тобы
15.10.16 Кері байланыс пікір алмасу
14.10.16 Кері байланыс парақтары
Пікір алмасу сурет
Рефлексия
41