EURASIAN EDUCATION №6 2016 | Page 60

ОРТА МЕКТЕПТІҢ 8 СЫНЫБЫНДА МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН ӨТКІЗІЛЕТІН САБАҚТЫҢ ҮЛГІСІ
¹ 6( 13) 2016
Ïåäàãîãèêà
Берілген әдістемелік жұмыс орта мектептің 8 сыныбында математика пәнінен сабақ жүргізудің үлгісі ретінде ұсынылған. Сабақ жоспары орта мектеп ұстаздарының, әдіскерлердің, педагогикалық мамандықтарда білім алатын студенттер мен магистранттардың назарына ұсынылады.
Данная методическая работа представляет собой пример проведения урока по математике в 8 классе средней школы. Методическая разработка будет интересна учителям средней школы, методистам, студентам и магистрантам педагогических специальностей.
ДИНЖУМАНОВ ЕРЛАН ТЛЕУГАЗИНОВИЧ
ШҚО, Аягөз ауданы, " Мыңбұлақ жалпы білім беретін орта мектебі " КММ математика пәнінің мұғалімі
This methodological work represents the example of a math lesson for 8-form pupils of secondary school. The study manual might be useful to the secondary school teachers, methodologists and students in the master ' s programs of pedagogics.

ОРТА МЕКТЕПТІҢ 8 СЫНЫБЫНДА МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН ӨТКІЗІЛЕТІН САБАҚТЫҢ ҮЛГІСІ

Сабақ тақырыбы
Квадрат теңсіздік. Квадрат теңсіздікті интервалдар әдісі арқылы шешу.
Сабақ негізделген
Квадрат теңсіздікті интервалдар арқылы шешуді үйрену.
оқу мақсаты
( мақсаттары)
Табыс
Барлық оқушылар:
критерийлері
Квадрат теңсіздіктің анықтамасын біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
Бірінші коэффициент а-ның таңбасына қарап парабола тармақтарының
Жоғары, төмен бағытталғанын біледі
Кейбір оқушылар:
Квадрат теңсіздіктерді шешіп жауаптарын жаза алады. Квадрат үшмүшені
Тілдік мақсат көбейткіштерге жіктей алады. Оқушылар: Оқушылар: Квадрат теңсіздік, квадрат теңсіздіктің графиктері тақырыбы бойынша өз ойларын еркін жеткізеді, есеп шығару кезінде қолдана алады.
� Негізгі сөздер мен тіркестер:
� Парабола, тармақ, аралық
Жазылым бойынша ұсыныстар: Оқулықтағы деңгейлік тапсырмалар
Алдыңғы оқу Квадрат үшмүше, квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу.
Сабақ кезеңдері Жоспарланған уақыт
1-кезең: Қызығушылықты ояту:( 10 мин)- ұйымдастыру- үй тапсырмасын тексеру;-қарастырылған тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі;- белсенді әрекетке жұмылдырылады;- ойлау жұмысына ынталандырылады
Жоспар
Жоспарланған жаттығулар( төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
Мұғалімнің әрекеті
Оқушылардың әрекеті Әр түрлі стикерлердің түстері Қызыл, сары, жасыл түсті бойынша топтарға бөлемін стикерлер бойынша топтарға бөлемін.
« Ыстық орындық » әдісі арқылы өткен тақырып бойынша түсініктерін тексеремін.
Ресурстар
Оқулық Мозайка А3 беті Бағдаршам Маркерлер Стикерлер. Электронды оқулық
58