EURASIAN EDUCATION №5 2016 | Page 91

Yñòàçäàðäûí ïåäàãîãèêàëûê òýæ ³ ðèáåñ ³ íåí
¹ 5 ( 12 ) 2016
Берілген әдістемелік жұмыс бастауыш мектептің 3 сыныбында қазақ әдебиеті пәнінен сабақ жүргізудің үлгісі ретінде ұсынылған . Сабақ жоспары орта мектеп ұстаздарының , әдіскерлердің , педагогикалық мамандықтарда білім алатын студенттер мен магистранттардың назарына ұсынылады .
Данная методическая работа представляет собой пример проведения урока казахской литературы в 3 классе начальной школы . Методическая разработка будет интересна учителям средней школы , методистам , студентам и магистрантам педагогических специальностей .
НУГУСПАНОВА ШЫНАР ТУЛЕНОВНА бастауыш сынып мұғалімі
This methodological work represents the example of a Kazkah literature lesson for 3-form pupils of secondary school . The study manual might be useful to the secondary school teachers , methodologists and students in the master ' s programs of pedagogics .

ӘДЕБИЕТТІК ОҚУ : " ТАРАУДЫ ҚАЙТАЛАУҒА АРНАЛҒАН СҰРАҚТАР МЕН ТАПСЫРМАЛАР "

Пәні : Әдебиеттік оқу Күні : Сыныбы : 3 « А »
Сабақтың Тақырыбы : Сілтеме :
Мақсаты :
Күтілетін Нәтижелер :
Сабақтың түрі :
Тарауды қайталауға арналған сұрақтар мен тапсырмалар
1 . Әдістемелік құрал 2014 жыл 3-сыныпқа арналған әдебиеттік оқу оқулығы Авторлары : Б . А . Тұрғанбаева , З . Мүфтибекова Портал материалдары « Туған елім – туған жерім » тарауы бойынша өтілген материалдарды пысықтап , бекіту . Оқушылардың бойларында туған жерге , туған елге , Отанға деген патриоттық сезімдерін қалыптастыру . Топтық , диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып , оқушылар бір-бірінен үлгі алады , нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады , Отанға деген патриоттық сезім қалыптасады . Пысықтау сабағы
Пәнаралық байланыс :
Қазақ тілі , дүниетану
Қолданылатын әдістер :
Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын : қызығушылығын
ояту , мағынаны ашу , ойтолғаныс , топтастыру , БЛУМ таксономиясы ,
АКТ . Білім беру үшін және оқуды бағалау тәсілдері бойынша жиынтық
бағалау , көшбасшы .
Керекті жабдықтар :
Демонстрациялық материалдар , « Кубизм » стратегиясы , « Өрмекші
торы » ойынына керекті заттар , маркерлер , постер , стикерлер .
Сабақтың барысы :
Сабақ
Уақыт
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
кезеңдері
Кіріспе
1 мин
Ұйымдастыру
Топқа бөлу
Сыныпты түстер арқылы топқа бөлу
3 мин
Психологиялық ахуал туғызу « Мен саған сенемін » Әуен ойнап тұрады . Жұп құрып , бірбірінің көздеріне қарап отырады . « Мен саған сенемін …» өйткені сен жақсы адамсың . 2 . Үй тапсырмасын тексеру . Оқушылардың өткен білімдерін тексеру үшін , тест жұмысы алынады . Жауап парағы арқылы көршіңді тексер . оқушылар түстер бойынша топтасып , өз үстелдерінің басына жиналады . Топ басшысын сайлап , топ ережесін құрастырады .
Оқушылар бір-біріне сенімдерін білдіреді .
Оқушылар жұппен бір-бірін жауап парағы арқылы тексеріп , бағалайды . Критерийлер : « 5 » - 0 қате « 4 » - 1 қате « 3 » - 2-3 қате
89