Dnevnikyt na edin reklamist I Онлайн издание | Page 10

влюби в нашия продукт. Звучи малко крайно, защото никои не се влюбва в истинския смисъл на думата в определен перилен препарат, например. Но като цяло това представлява рекламата.

Хареса ми идеята, че човек трябва да рекламира първо себе си и да се представи като търговска марка, която да продава на хората. По този начин бихме извадили най-добрите си качества, нали? Друг е въпросът дали това, което показваме, е истинско…

„Виждате ли, на хората не им пука дали е ново. Те просто искат да е с нов и по-привлекателен етикет, продукт... Всичко е в търговската марка...“. Убедена съм, че е така. Случвало ми се е да опитвам почти еднакви продукти като качество и вкус, но само заради името на бранда предпочитам единия от тях. Не оценявам характеристиките на продукта, а неговия имидж. Затова и големите компании се стремят да изградят добър имидж – това е определящото, което помага да те изберат сред конкурентите ти в същата категория.

Моментът, когато Скат се среща със Сикс, за

да предложи идеята си за напитка, и тя му

казва, че има 30 секунди да я впечатли, е

един от най-забавните и истински моменти

във филма за мен. 30 секунди е средната

продължителност на една реклама и ако

за това време тя не ни грабне, няма да го

направи и за повече.

Сироп/ Syrup (2013г.)

Не мога да преценя дали филмът „Сироп“ ми допадна или не. Със смесени чувства съм. Ще се спра предимно на моментите, които ми направиха впечатление по някакъв начин, включващи в себе си твърдения, с които съм съгласна или такива, с които не съм. Сюжетът е динамичен, актьорската игра на Амбър Хард, в ролята на Сикс, ме впечатли много, саундтракът също много ми хареса.

Историята се върти около младо момче на име Скат, който току-що е завършил бизнес училище и иска да се докаже и да преуспее в жестокия свят на рекламата. Първите минути започват интересно, редува се сюжета на филма с лирически изказвания от главния герой относно маркетинга: „Ако живееш в някой голям град, всеки ден виждаш около 800 рекламни билборда и на повечето от тях, моделите те гледат с такъв поглед, сякаш искат да те изчукат. Но толкова си свикнал с това, че вече не им обръщаш внимание. Но тяло ти им обръща. Получаваш учестено сърцебиене, зениците ти се разширяват, дишането ти се ускорява...Ставаш по-бдителен. Хванат си в капан. И гледайки към билборда, трябва да те връхлети любов от пръв поглед. Но всичко това не е истинско. Това е само маркетинг.“. Няма да отричам, че до голяма степен това е смисълът на рекламата. Цели се да грабне зрителя и макар да не е установено, че визия, в която присъства еротика и сексапил, продава повече, мисля, че това е факт. Нашата цел е да накараме потребителя да се влюби в нашия продукт.

10