арені збіглася з тим , що цар Іван IV вирядив два військові загони проти Кримського ханства : один під командуванням воєводи Чулкова спустився річкою Доном , а другий під начальством дяка Ржевського попрямував у долину Дніпра . У цей час князь Вишневецький здійснив свою першу військову операцію проти татар .
Він організував похід на Іслам-Кермен , з тим щоб за рахунок здобутих трофеїв зміцнити Хортицьке укріплення . Увірвавшись до замку Іслам-Кермена , козацькі загони дощенту пограбували його , потім спалили , а гармати вивезли у Хортицьку фортецю .
Розгніваний Давлет-Гірей шле лист за листом Сигізмунду-Августу , вимагаючи приборкати козаків і Вишневецького . Король , однак , відповів , що Вишневецького на Дніпро не посилав . « Можете міркувати з того , — писав Сигізмунд , — що і до цесаря турецького він ходив проти волі нашої , а як там його прийнято , самі знаєте : повернувшись до держави нашої , він розповідав , що дістав дарунки і у тебе , брата нашого , ласку мав . Через те ми й доручили йому степову сторожу , бо переконані , що він підтримуватиме стосунки з вашими людьми , зазнавши від вас ласки ».
Король Сигізмунд-Август не знав , що Вишневецький , не сподіваючись ласки від нього , вже давно налаштовує зносини з Москвою .
У березні 1556 року , коли московський уряд організував похід на Крим , очолюваний дяком Ржевським , до нього приєдналося 300 душ із козаків Вишневецького на чолі або з ним , або з одним із його помічників отаманом Млинським ( він же — Мине ). Влітку 1656 року союзники , припливши вниз за течією Дніпра , пограбували Іслам-Кермен і навіть напали на оттоманську фортецю Озю ( Очаків ). На зворотному шляху їх наздогнали татари й оточили на одному з дніпровських островів , одначе після шестиденної облоги Ржевському , Вишневецькому та деяким іншим козакам пощастило вирватися з оточення .
Незважаючи на майже цілковиту невдачу цієї експедиції , вона мала надзвичайне значення — це стало насправді зламним моментом у зносинах між Московією , Кримським ханством та Оттоманською імперією .
Приблизно у цей час Дмитро Вишневецький починає листування з московським царем . У вересні 1556 року
11