Орбіта профтехосвіти №1, січень 2018 Орбіта профтехосвіти №1 (2018) | Page 46

ДОСВІД КОЛЕГ

про дуальну форму навчання;- наказ департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 11.08.2017 № 251;- наказ Навчальнометодичного кабінету професійнотехнічної освіти у Київській області від 25.07.2017р. № 6 « Про впровадження елементів дуальної форми навчання у Київській області ». Короткий коментар до зазначених вище документів. У додатку 1 до наказу МОН України від 23.06.2017 року № 916 вміщено перелік ПТНЗ, у яких заплановано впровадження упродовж 2017- 2020 років елементів дуальної форми навчання. У Київській області таким навчальним закладом визначено ДПТНЗ « Білоцерківський професійний ліцей ». Професії, за якими заплановано впровадження вищезазначеної форми навчання,- це професії електромонтажника з освітлення та освітлювальних мереж та електромонтажника силових мереж та устаткування. Додаток 2 до Наказу МОН України від 23.06.2017 року № 916 містить план заходів( дорожню карту) із упровадження елементів дуальної форми навчання. Слід наголосити, що з даним документом варто ознайомитися не лише педагогічному складу Білоцерківського професійного ліцею, а й усім професійнотехнічним закладам області, оскільки відповідно до п. 5 зазначеного наказу кожного року буде здійснюватися корегування переліку робітничих професій та професійно-технічних навчальних

44 закладів, які впроваджують елементи дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів.

Першим кроком, який потрібно зробити навчальному закладу, є видання наказів щодо створення робочих груп для розробки навчально-плануючої документації з даного питання. Наступним етапом є проведення методичних засідань та педагогічних рад спільно з роботодавцями із зазначеної тематики. На цьому етапі варто врахувати усі зауваження та побажання соціальних партнерів, дійти до спільного знаменника у найбільш спірних питаннях, як-то: як будуть враховуватися при формуванні бюджету підприємства кошторисні призначення для модернізації навчально-виробничої бази навчально- виробничих дільниць для забезпечення якісної професійно-практичноїпідготовки учнів ПТНЗ; чи передаватимуться підприємством до ПТНЗ на безкоштовній основі необхідне устаткування, обладнання, машини, механізми тощо з метою зміцнення матеріальнотехнічної бази навчального закладу. З іншого боку, варто врахувати не лише обов’ язки підприємства, а й обов’ язки ПТНЗ: як навчальний заклад сприятиме підприємству у матеріальному стимулюванні якісного виконання виробничих завдань учнями; як зможе забезпечити належну якість професійно-теоретичної « Орбіта профтехосвіти »
№ 1 січень 2018