МЕД МЕД_5 | Page 29

ває . Після цього випадку Петрарка прожив ще 30 років , але весь цей час відчував неймовірний страх перед думкою бути випадково похованим заживо .
" На велике здивування всіх присутніх , він заявив , що чудово себе почуває "
М . В . Гоголь . Великий письменник боявся , що його поховають живцем . Потрібно сказати , що деякі підстави для цього у автора " Мертвих душ " були . Справа в тому , що в молодості Гоголь переніс малярійний енцефаліт . Хвороба давала про себе знати все життя і супроводжувалася глибокою непритомністю з подальшим сном . Микола Васильович побоювався , що під час одного з таких нападів його можуть прийняти за померлого і поховати . В останні роки життя він був наляканий настільки , що вважав за краще не лягати в ліжко і спав сидячи , щоб сон був більш чуйним .
Однак у травні 1 931 р ., коли в Москві було знищено кладовище Данилова монастиря , де й був похований великий письменник , при ексгумації присутні з жахом виявили , що череп Гоголя був повернений набік . Проте сучасні вчені спростовують підстави у письменника летаргічного сну .
" Не поховайте живою ! Гарненько перевірте "
М . І . Цвєтаєва . Перед своїм самогубством велика російська поетеса залишила лист з проханням ретельно перевірити , чи померла вона насправді . Адже в останні роки тафофобія у неї сильно загострилася .
Як відомо , всього Марина Іванівна залишила три передсмертні записки : одна з них призначалася синові , друга – Асєєвим , і третя – " евакуйованим ", тим , хто її буде ховати – саме в ньому міститься прохання перевірити , чи померла Цвєтаєва або перебуває в летаргічному сні з таким записом : " Не поховайте живою ! Гарненько перевірте ".
Ганна Цибій
ТРІШКИ НАУКИ
29