«Ефективний урок біології» «Ефективний урок біології» | Page 12

" Дебати " Переваги технології " Дебати " в порівнянні з іншими полягають в :
• формуванні критичного мислення учнів
• диференціації змісту навчального матеріалу
• забезпеченні індивідуалізації навчальної діяльності
• різноманітності форм і методів навчання
• формуванні функціональної компетентності учнів
Дебати - це ефективний засіб навчання , нова педагогічна технологія , що зумовлює застосування методики дебатів на уроках природничого циклу ( біологія , географія , природознавство і т . д .).
Хід уроку-дебатів можна побачити на прикладі вивченні теми " Вірусиживі істоти "
1 ) Учитель . Сьогоднішній наш урок пройде у формі дебатів . Тема уроку - " Віруси - живі істоти ". Протягом останніх 100 років вчені не раз змінювали своє уявлення про природу вірусів , мікроскопічних переносників хвороб .
Спочатку віруси вважали отруйними речовинами , потім - однієї з форм життя , потім - біохімічними сполуками . Сьогодні припускають , що вони існують між живим і неживим світами і є основними учасниками еволюції . Хто правий ? Яка з гіпотез найбільш достовірна ?
Відповісти на ці питання нам допоможуть дві команди : " ЗА " ( прихильники гіпотези , що віруси - живі істоти ) і " ПРОТИ " ( прихильники гіпотези , що віруси не є живими істотами ). Протягом всієї гри проводиться моніторинг позицій залу за допомогою голосування червоними ( віруси - живі істоти ) і зеленими ( віруси не є живими істотами ) жетонами ( експрес - опитування ).
Таймкіпер буде стежити за дотриманням регламенту . Глядачі та групи підтримки можуть задавати командам питання і виступати на підтримку тієї чи іншої команди .
Групі експертів в кінці уроку належить назвати команду , яка була більш переконлива , аргументи якої здалися вам найбільш доказовими і значущими . 2 ). Виступ команди " ЗА " - 10 хвилин Спікери команди представляють аргументацію тези : " Віруси - живі істоти "