САД
С друге стране, ова држава никад није склопила обавезујући споразум да сузбије емисије штетних гасова. Међутим, САД настоје да смање емисију гасова за 17 % (од нивоа из 2005. године) до 2020.год. Такође, Бела кућа ће, у договору са Кином, настојати да ограничи емисију СО2 до 2025. године на 28 %.
ИНДИЈА
Споразум САД-а и Кине прави притисак на индијске власти. Међутим, Индија има у плану да удвостручи производњу угља и да тиме снабде електричну мрежу, која и даље има рестрикције. Изазов је смањити гасове који праве ефекат стаклене баште, док становништво и економија расту. Ипак, Иднија се својевољно обавезала да смањи емисију СО2 за 20-25 % до 2020. године.
ЗАГАЂЕЊЕ ВАЗДУХА У СРБИЈИ
Квалитет ваздуха у Србији је велика брига. Мерења показују да грађани по целој земљи удишу ваздух који се сматра штетним по здравље. На пример, концентрације PM2,5 PM10 су пуно веће од оних који су Европска унија и WorldHealth Organisation (WHO) поставили да би заштитиле здравље. Нови српски извештај о квалитету ваздуха у 2013. години наводи да је у току те године на већини локација прекорачена годишња гранична вредност честица РМ10. У агломерацијама Беогад, Бор, Ужице и Смедерево, 2013. године ваздух је био III категорије, што значи прекомерно загађени ваздух. Током 2013. године, 73 % становништва у урбаним и урбано-индустријским агломерацијама је био потенцијално изложено концентрацијама загађивача изнад референтног нивоа.
САЊА МИЛАНКОВИЋ