Діячі Української Центральної Ради: Біографічний довідник Diiachi_Ukrainskoi_Tsentralnoi_Rady_Biohrafichnyi_ | Page 75

ганізованих Міністерством освіти . Обійнявши 1 . VII . 1918 р . посаду екстраординарного професора кафедри статистики Київського державного українського університету , він фактично відійшов від політичної діяльності . У 1920-х рр . С . Веселовський працював професором Київського сільськогосподарського інституту , де очолював кафедру економіки сільського господарства .
У 1930-х рр . був репресований . З часом — на еміграції .
ОИСОЦЬКИЙ Зиновій Тарасович — громадсько-політичний діяч ; член ^Центральної і Малої Рад , ЦК Селянської спілки , Всеукраїнської ради селянських депутатів та Всеукраїнської ради робітничих депутатів .
Біографія 3 . Висоцького до 1917 р . залишається нез ’ ясованою . Навесні 1917 р . належав до УСДРП і провадив політичну діяльність на Херсонщині , був членом Херсонської ради селянських депутатів , із її мандатом брав участь у роботі І Всеросійського з ’ їзду рад селянських депутатів , виступав на з ’ їзді та був обраний до виконкому Всеросійської ради селянських депутатів .
На І Всеукраїнському селянському з ’ їзді ( 28 . V .— 2 . V I . 1917 ) його обирали до ЦК Селянської спілки та Всеукраїнської ради селянських депутатів . Як член цих інституцій 3 . Висоцький увійшов до складу УЦР . На П ’ ятих Загальних зборах УЦР брав участь у дискусії про статус і призначення Генерального Секретаріату , критикував помірковану позицію радикал-демократів , вважав , що за доби творення революції треба діяти рішуче й наполегливо . « Генеральний Секретаріат — це дитина революції , — зауважував 3 . Висоцький , — отже , він не може обмежитись лише покладанням на постанови Тимчасового уряду , а має « творити свої закони ». 3 . Висоцький був прихильником порозуміння з національними меншинами . Улітку 1917 р . входив до складу Малої Ради , кількох комісій УЦР : з реорганізації складу УЦР , розроблення проекту статуту автономії України , для скликання З ’ їзду поневолених народів Росії . Брав участь у роботі Всеукраїнського робітничого з ’ їзду 11 — 14 . V II . 1917 р ., який підтримав УЦР та обрав Всеукраїнську раду робітничих депутатів . 3 . Висоцький був членом цієї ради , її представником на Шостих Загальних зборах УЦР .
Активний учасник дискусій в УЦР , 3 . Висоцький чимало уваги у своїх виступах надавав ситуації на рідній Херсонщині , де , за його словами , « учительство денаціоналізоване , земство не тільки не українізовано , але й не демократизовано ». У листопаді 1918 р . входив до складу Українського військового революційного комітету , утвореного Директорією УНР .
На еміграції належав до створеної В . Винниченком Закордонної групи українських комуністів . У 1921 р . вийшов із групи на знак незгоди з підпорядкуванням її УКП . Згодом повернувся в Україну , вступив до КП ( б ) У . Подальша доля невідома .
р іК У Л Сергій Павлович ( 25 . Х . 1890 , Вінниця — 3 . XI . 1937 , Соловки ) — ^громадсько-політичний діяч , журналіст ; член Центральної Ради .
Народився в сім ’ ї священика . Навчався у реальній школі . Після вступу до місцевої організації УСДРП у 1905 р . був заарештований та виключений зі школи .
74