Діячі Української Центральної Ради: Біографічний довідник Diiachi_Ukrainskoi_Tsentralnoi_Rady_Biohrafichnyi_ | Page 242

20 — 22 травня . Проведення у містах і селах України громадсько-політичних заходів ( збори , мітинги , концерти ), пов ' язаних із збиранням коштів до Українського національного фонду .
22 — 24 травня . Катеринослав . Український губернський з ’ їзд , який висловився за впровадження автономії України та федеративно-республіканського устрою , обрав губернську Українську раду ( голова — Шкамарда , заступник — В . Біднов ) та членів УЦР від Катеринославської губернії .
28 травня — 2 червня . Київ . І Всеукраїнський селянський з ’ їзд . 2200 делегатів з ’ їзду підтримали політику УЦР на здобуття автономії України . З ’ їзд обрав Центральний комітет Української селянської спілки ( голова — М . Ковалевський , товариші голови — М . Стасюк та Т . Осадчий , секретар — П . Христюк , члени — В . Винниченко , І . Пугач , Б . Мартос , А . Лівицький , Арк . Степаненко , І . Діденко , А . Заливчий , В . Матюшенко , Б . Бабич , 3 . Висоцький , М . Гаркуша ) та Всеукраїнську раду селянських депутатів у складі 133 депутатів , яка була кооптована до УЦР .
З — 7 червня . Київ . Конференція УПСР розглянула питання : національне , аграрне , про ставлення до Тимчасового уряду та тактику партії в УЦР . Конференція виявила помітні розходження між фракційними групами « лівобережців » та « правобережців ».
5 — 10 червня . Київ . II Всеукраїнський військовий з ’ їзд . 2308 делегатів з ’ їзду засудили політику Тимчасового уряду щодо України , запропонували УЦР більше до уряду не звертатися і « негайно приступити до твердої організації краю .., цебто до фактичного переведення в йсиття підвалин автономного ладу », розглянули питання про хід українізації в армії , про землю , піднесено зустріли І Універсал УЦР . З ’ їзд доповнив УГВК десятьма новими членами : ген . Л . Кондратовичем , Матяшевичем , О . Жуковським , О . Сливинським , С . Білецьким , М . Левицьким , П . Скрипчинським , Г . Глібовським , В . Кедровським , С . Колосом .
З ’ їзд обрав Всеукраїнську раду військових депутатів ( 132 депутати ), яка була кооптована до УЦР 11 червня .
8 — 10 червня . Чернігів . Український губернський національний з ’ їзд . 10 червня . Київ . Ухвалення УЦР І Універсалу . 15 червня . Київ . Створення Комітетом УЦР Генерального Секретаріату .
16 червня . Петроград . Офіційна відозва Тимчасового уряду до українського народу , в якій відзначалося , що уряд вважає своїм обов ’ язком прийти до згоди з громадськими демократичними організаціями України щодо перехідних заходів , які забезпечать права українського народу , але повна перебудова державного механізму Росії неможлива під час війни .
17 червня . Київ . Український губернський національний з ’ їзд підтримав І Універсал УЦР , визнав її вищим краєвим органом влади , обрав губернську українську раду .
20 червня — 1 липня . Київ . П ’ яті Загальні збори УЦР . 23 — 26 червня . Київ . Створено Президію УЦР .
22 — 24 червня . Київ . І сесія Всеукраїнської ради селянських депутатів підтримала І Універсал УЦР , закликала українське селянство до об ’ єднання навколо УЦР .
26 червня . Київ . Декларація Генерального Секретаріату , в якій визначався його статут , структура , завдання і обов ’ язки .
27 червня . Київ . Конференція Української радикально-демократичної партії розглянула питання про реорганізацію Росії у федеративну державу , про аграрні перетворення , змінила назву партії на Українську партію соціалістів-федералістів .
29 червня . Лубни . Установчий з ’ їзд Української демократичної хліборобської партії . Програма партії базувалася на гаслах суверенітету українського народу , приватної власності як основи господарської діяльності , парцелізації та викупу володінь великих землевласників для задоволення потреб маломаєтних . Провід партії : В . і С . Шемети , Д . Донцов , В . Липинський , М . Міхновський .
З липня . Петроград . Постанова Тимчасового уряду про визнання Генерального Секретаріату вищим виконавчим органом в Україні .
З липня . Київ . Ухвалення II Універсалу УЦР . 4 — 6 липня . Київ . Збройний виступ полуботківців .
241