Грушевськознавство: Ґенеза й історичний розвиток Hrushevskoznavstvo_Geneza_i_istorychnyi_rozvytok | Page 8

7
ВСТУПНЕ СЛОВО
Професор Любомир Винар, починаючи від 1966 року, в якому відзначено 100-літгя від дня народження Михайла Грушевського, систематично розбудовує грушевськознавство як міждисциплінарну науку, що займається всебічним науковим вивченням Михайла Грушевського і його доби.
У 1997 році історики і наукові установи в Україні й діяспорі відзначили 65-літгя Любомира Винара, основника Українського Історичного Товариства, журналу « Український Історик » і серійного видання « Грушевськіяна », що його започаткував історик у 1974 році. Ювілят є видатним істориком і організатором українського наукового життя. З ним єднали мене дружні зв’ язки ще зі студентських часів. Я залишився в Европі, але ні простір, ні час не відчужили нас. Я не переставав отримувати від свого доброго друга, який виїхав до Америки, нові й нові публікації. Також часто він надсилав проф. В. Кубійовичеві і мені науково-видавничі проекти, що стосувалися до Наукового Товариства ім. Шевченка та інших наукових установ. При розгляді життя і діяльносте Любомира Винара відчувається його надзвичайна працьовитість та ідеалізм у науковій і суспільно-громадській праці. Крім науково-дослідної праці, він є здібним організатором наукової діяльносте на українських і міжнародних наукових форумах( засновник українських і американських наукових установ, журналів, видатний організатор наукових конференцій в Америці, Европі, Канаді, а тепер в Україні). Великі досягнення Ювілята в гармонійнім поєднанні дослідів, організації наукового життя і науково-видавничої діяльносте.
У « Ювілейному привіті » Президія УІТ вітала Любомира Винара як будівничого української національної культури і вченого широкого діяпазону, автора численних праць з історії української культури, історіографії, історії української козаччини, джерелознавства, бібліографії і етнічних досліджень. У привіті об’ єктивно стверджено, що
« їм ' я професора Л. Винара назавжди пов’ язане з дослідженням життя і творности найвидатнішого українського історика і будівничого Нової України— Михайла Грушевського. Ювілят започаткував нову українознавчу науку— грушевськознавство, що сьогодні розвивається спільними силами науковців в Україні і діяспорі. Він присвятив понад 35 років дослідам А /. Грушевського і його доби » К
1 « Ювілейний привіт ». Український Історик, 1997, т. 34, ч. 1— 4, с. 44.
Докладніше про дослідження і науково-організаційну працю Л. Винара у нашій статті « Любомир Винар— провідний історик і організатор українського наукового життя у діяспорі( 3 нагоди 65-літгя)». Новий Шлях( Торонто), ч. 14, 5 квітня 1997 р.