13
/ причинитися пожертвами одночасно до відновлення будинку М. Грушевського в Києві( вул. Паньківська, 9), в якому буде міститися Музей М. Грушевського.
Поль БуаЄу провідний французький славіст, вітав Грушевського з нагоди його ювілею у 1926році як « славного історика своєї нації, духового вождя українських патріотів ». Це справедлива оцінка видатного чужинця, який розумів значення Михайла Грушевського в слов ' янській і світовій історії Йдеться про М. Грушевського, одного з найвидатніших будівничих української національної культури і будівничого Нової України, який стояв на чолі української демократичної держави— Української Народньої Республіки в 1918 році.
Сплатімо борг вдячности Великому Українцеві і спільними силами допоможімо розбудувати Музей М. Грушевського в Києві. Це наш національний обоє’ я- зок, і я вірю, що Президент України і Уряд Української Держави допоможуть утривалити пам ' ять Великого Сина України— Михайла Сергійовича Грушевського.
Ми віримо, що українська нація сповнить свій обов’ язок супроти Михайла Грушевського, який все своє життя присвятив Україні і її боротьбі за самостійність, відтворенню правдивої історичної метрики українського народу і багатовимірному насвітленні його історичного розвитку і реалізації державного постуляту української нації в 1918 році.
Почуваюся до милого обов’ язку зложити щиру подяку усім, хто причинився до нашого видання. Зокрема, дякуємо академікові Аркадію Жуковському за передмову, мґр. Світлані Чолган, старшому науковому співробітникові УВАН, за складення бібліографії « Грушевськіяни », професорові д-ру Миколі Ковальському, проректорові Острозької Академії і історикові канд. іст. наук Ігорю Гиричеві за статті з грушевськознавчою тематикою, професорам Наталії Пазуняк і Олександрові Сидоренку за їхню дружню допомогу, Фундації ім. О. Ольжича, Українському Історичному Товариству і Видавництву імені Олени Теліги за видання нового випуску « Грушевськіяни ».
Кент, 17 грудня 1997 р.