Голодомор – геноцид українського народу 1932-1933 рр. Holodomor_-_henotsyd_ukrainskoho_narodu_1932-1933 | Page 16

В . Молотов
госпного майна » карається розстрілом або позбавленням волі терміном не менше ніж на 10 років . У народі постанова отримує назву « Закон про п ’ ять колосків ». Навіть за декілька зрізаних колосків на ще недавно своєму полі тих , хто голодував , жорстоко репресували .
Восени до України прибула з Москви надзвичайна хлібозаготівельна комісія на чолі з головою РНК СРСР В . Молотовим . Маховик репресій було запущено на повну потужність . 5 листопада В . Молотов і секретар ЦК КП ( б ) У М . Хатаєвич надіслали обкомам директиву , вимагаючи від них негайних і рішучих дій щодо виконання постанови від 7 серпня 1932 р . « зв ’ язковим і швидким проведенням репресій і безжалісної розправи зі злочинними елементами в правліннях колгоспів ».
18 листопада 1932 р . під тиском В . Молотова ЦК КП ( б ) У приймає постанову « Про заходи щодо посилення хлібозаготівель », а 20 листопада 1932 р . аналогічну постанову
14 приймає Раднарком України . Постановами як репресивні заходи запроваджуються натуральні штрафи — вилучення продовольства і худоби в господарствах , які « заборгували » за нереальними планами хлібозаготівель . У грудні 1932 р . ЦК ВКП ( б ) зобов ’ язує українське керівництво в рахунок хлібозаготівель вивезти з українських сіл усі наявні зернові запаси , навіть посівний матеріал , що й було зроблено .
Незважаючи на те , що українські селяни голодували , у комуністичного керівництва панувала офіційна думка про навмисний саботаж українським селянством хлібозаготівлі . Так , М . Хатаєвич відкрито заявляв , що приховуванням зерна займалися від 85 до 90 % колгоспників . 1 січня 1933 р . Сталін надіслав селянам України телеграму , в якій відкрито і брутально погрожував застосуванням « найсуворіших заходів покарання » до всіх українських селян , що добровільно не здадуть нібито прихований хліб . Цією телеграмою українські селяни були звинувачені у саботажі і нею ж санкціонувалися повальні обшуки та вилучення останніх запасів їжі . Сталінська телеграма 1 січня 1933 року була фактичним ультиматумом , який підтверджує штучність голоду та його антиукраїнську спрямованість , і як дві краплі води нагадувала ленінський ультиматум від 3 грудня 1917 р . до Української Центральної Ради . Як відомо , Ленін надав УЦР 48 годин на виконання неприйнятних і
Активісти із конфіскованим збіжжям , Донеччина , 1932 р .