ГУ / 1АГ. Кінець імперії терору
в ' язнів.
« Ми успішно скористалися з нагоди,— згадує Євген Грицяк,— вперше перед московською комісією поставили ряд ультимативних вимог. Ми не просили Москву змилуватися над нами, не благали, а вимагали, і не тільки стосовно себе. Ми вимагали заміни усієї нелюдської системи гноблення і застерігали, що продовження політики терору неможливе, що ми будемо боротися проти цієї системи усіма доступними методами ».
Проте влада була готова лише на поступки щодо умов ув ' язнення. Тому почалася покрокова ліквідація повстання— з допомогою зброї та водометів, один по одному захоплювалися табірні відділення, заарештовувалися керівники бунтівників. Таким чином, на початок серпня вдалося придушити опір в 1-му, 2-му, 4-му, 5-му та 6-му таборах. Натомість тривав протест у 3-му, більшість в ' язнів якого становили українські та прибалтійські націоналісти.
4 серпня 1953 року розпочався штурм 3-го табору, останнього оплоту Норильського повстання. В операції взяли участь солдати, цивільні комуністи та комсомольці Норильська, спе-
Істсрія в хрмфон
« СЕКРЕТНО »
188