Енциклопедичний довідник 77
БО Н О ВА УПРАВА УК РАЇН СЬКИ Х С ІЧ О В И Х СТРІЛЬЦІВ( Українська бойова управа)— організаційно-координаційний центр Легіону УСС. Створена 3.08.1914 р. з представників Головної укр. ради, Укр. січового союзу і « Сокола- Батька » для формування Легіону УСС. 6.08.1914 р. опублікувала звернення « До українського народу », в якому містився заклик вступати в УСС. З поч. верес. 1914 р. Б. у. УСС перебувала у Відні. З 1915 р. Б. у. УСС займалася в основному пропагандистською та видавничою діяльністю. В 1914— 15 pp. Б. у. очолював К. Трильовський, а з 1917 p. С. Смаль-Стоцький. Членами Б. у. УСС були К. Білецький, І. Боберський, Д. Вітовський, В. Темницький, С. Горук, Д. Катамай,
С. Шухевич, В. Онгалевич, Т. Рожанковський та ін.
О
БОЙ ОВЕ М АНЕВРУВАННЯ, в авіації— переміщення одиночних ЛА або їх групи в повітрі для зайняття такого положення, яке забезпечує найбільш ефективне застосування зброї в повітр. бою або при ударі по наземних( мор.) цілях. Включає: маневр ЛА швидкістю, напрямком польоту та висотою. В авіації Б. м. застосовується також для ухилення від удару пр-ника.
БОИ ОВИ И ПОЛІТ( бойовий виліт) екіпажу літака( вертольота), підрозділу( частини, з’ єднання)— політ для виконання бойового завдання. Включає: зліт, побудову бойового порядку( крім одиночного польоту), політ за маршрутом до цілі( включно з подоланням ППО), дії в p-ні цілі( виконання бойового завдання), політ з р-ну дійна аеродром, розпуск( окрім одиночного польоту) та ін.
БО И О ВИ И ПОРЯДОК— розташування( такт, побудова) підрозділів, частин і з’ єднань різних родів в-ськ( родів сил) з їхніми засобами посилення, створене для ведення бою. Основні елементи бойового порядку з’ єднань і частин— ешелони( звичайно 1— 2) ^ арт. групи і резерви.
БОИ ОВИ И Р О ЗВ О Р О Т— фігура складного пілотажу, при виконанні якої літак набирає висоту з одночасним розворотом на кут бл. 180 °. Звичайно Б. р. застосовується в повітр. бою.
Б О И О В И Щ Е— складова операції, сукупність ударів і боїв, пов’ язаних заг. задумом, проведених угрупованнями в-ськ( сил) для досягнення мети операції чи окремого етапу операції.
БОЙ ОВІ ЛІТАКИ— військ, літаки, призначені для ураження повітр., наземних( мор.) цілейта виконання ін. бойових завдань. До Б. л. належать винищувачі, бомбардувальники, штурмовики, розвідники.
БОЙ ОВІ ПОРЯДКИ АВІАЦІЇ— можуть складатися з груп різного такт, призначення: осн.( ударні, пошуково-ударні, десантні) та забезпечення( дорозвідки, подавлення ППО, постановки перешкод, супроводження та ін.), а також резервних груп. Б. п. а. характеризуються глибиною, шириною та висотою( дистанціями, інтервалами та встановленими відхиленнями між літаками чи групами за висотою). Б. п. а. можуть бути зімкнутими, розімкнутими чи розосередженими. Форми Б. п. а.: « пеленг », « клин », « фронт », « колона », « змійка », « ромб » та ін. Під час польоту можуть змінюватися залежно від умов виконання бойового завдання.