VU SA MF laikraštis "Vade mecum" Gegužė 2014 | Page 9

Mąsčiau, kad gydytojai genetikai nepraranda kontakto su vaikais, jiems reikalingos žinios, kurias įgijo visų pediatrijos studijų metu. Be to, tai buvo nauja sritis Lietuvoje, nebuvo daug specialistų, todėl pasiryžau tapti gydytoju genetiku ir išvykau studijuoti į Maskvą.

Nuo 2012 metų esate medicinos fakulteto dekanas. Kodėl nusprendėte kandidatuoti į šį postą? Kuri iš Jūsų veiklos sričių (klinikinė, mokslinė, pedagoginė ar administracinė) yra Jums artimiausia? Kodėl?

Blogas kareivis, kuris nenori būti generolu (juokiasi). Buvusi dekanė, prof. Z.A. Kučinskienė, dirbo dvi kadencijas, po jų vyko demokratiški rinkimai. Juose dalyvavo daug stiprių, lygiaverčių kandidatų, kiekvienas iš jų manė galįs kažką duoti fakultetui. Aš pasirinkau šį kelią, nes prieš tai aštuonerius metus dirbau podiplominių studijų prodekanu, tad mačiau visą administracinio darbo virtuvę, problemas. Nusprendžiau kandidatuoti, mat turėjau tam tikras idėjas, vizijas ir norėjau jas įgyvendinti, duodamas kiek įmanoma daugiau naudos mūsų fakultetui.

Labai sunku pasakyti, kuri iš veiklos sričių yra mylimiausia. Veiklos pobūdžio keitimas reikalauja susikaupimo, tačiau leidžia pailsėti nuo ankstesnių darbų, atitrūkti.

Man visi darbai yra savotiškai įdomūs: administraciniame darbe reikia galvoti su kuo ir kaip kovoti, pedagoginis darbas leidžia artimiau pabendrauti su studentais. Pacientų taip pat negalima užmiršti, nes dekano pareigas apriboja kadencija, tad vis tiek grįši ten, iš kur išėjai...

Kokios, Jūsų manymu, yra didžiausios medicinos fakulteto problemos? Kaip manote, kas kuria studijų kokybę (studentų, dėstytojų, administracijos vaidmuo šiame procese)?

Kol kas didžiausia problema yra tai, kad norėtume didinti priimamų studentų skaičių, tačiau neturime tam sąlygų. Didėjant studentų skaičiui, reikėtų daugiau dėstytojų, būtinos naujos patalpos (apie Medicinos fakulteto plėtrą skaitykite interviu su doc. A. Barkumi; aut.past). Kita problema yra dėstymo kokybė. Negalėčiau pasakyti, jog ji yra bloga - MF absolventai be didelių sunkumų įstoja į rezidentūrą tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse, adaptuojasi darbo rinkoje. Žinoma, visuomet siekiame progreso - sieksime atsižvelgdami į rudenį įvykusio išorinio vertinimo ekspertų išvadas, komentarus, koreguoti medicinos studijų programą, kurią, daug metų nekeistą, atėjo laikas peržvelgti iš esmės. Dėstytojų atlyginimai taip pat yra opi problema. Norėtųsi, kad jie būtų didesni, tuomet būtų lengviau pritraukti jaunus žmones dėstyti, ypač teorinius dalykus (anatomiją, histologiją ir kt.).

medicinos studijų programą, kurią, daug metų nekeistą, atėjo laikas peržvelgti iš esmės. Dėstytojų atlyginimai taip pat yra opi problema. Norėtųsi, kad jie būtų didesni, tuomet būtų lengviau pritraukti jaunus žmones dėstyti, ypač teorinius dalykus (anatomiją, histologiją ir kt.).

Kuo glaudesni bus santykiai, kuo didesnis pasitikėjimas tarp studentų, dėstytojų ir administracijos, tuo geresnė bus ir studijų kokybė. Jei dėstytojai neatsižvelgia į konstruktyvią kritiką, skatinu studentus ateiti ir išsakyti savo pastabas administracijai, kurios viena pagrindinių funkcijų yra studentų nuomonės išklausymas. Taip pat svarbi ir materialinė bazė – šiuo metu svarstomas simuliacinio centro įrengimo klausimas. Jame studentai įgytų ne tik teorinių žinių, bet ir aiškiai apibrėžtų praktinių įgūdžių.

Pagrindinis fakulteto tikslas – aukšta studijų kokybė, nes mūsų institucijos atsakomybė yra parengti savo srities specialistus. Aš matau fakultetą, kuris yra dviejuose rūmuose. Senieji, istoriniai rūmai niekur nedings, nebus parduodami ar išmainomi, čia bus studijuojami teoriniai dalykai. Antieji, modernūs rūmai, skirti klinikinių dalykų studijoms – naujajame korpuse vyks paskaitos vyresniems studentams, podiplominės studijos, gydytojų tobulinimosi kursai.

Taip pat būtų šaunu, jeigu tokios idėjos, kaip simuliacinių centrų įkūrimas, nuotolinių studijų galimybė (itin aktuali rezidentams) virstų realybe.

Kokį studentų, dėstytojų, administracijos santykį Jūs norėtumėte matyti Medicinos fakultete?

Tam tikras Medicinos fakulteto problemas mato tik studentai, kiekvieną dieną tiesiogiai susiduriantys su studijų procesu. Jie yra paslaugos gavėjai, suinteresuoti ją gauti kuo kokybiškesnę. Aš visuomet sakau, kad esu atviras – studentai gali kreiptis į mane ir mes pasikalbėsime apie rūpimą situaciją. To paties atvirumo tikiuosi ir iš dėstytojų. Negalima išskirti ir nubrėžti griežtų ribų tarp administracijos, dėstytojų ir studentų - visi šie trys elementai yra fakulteto bendruomenė ir kuo glaudesnis bus bendradarbiavimas tarp jų, tuo visiems bus geriau.

Ačiū už pokalbį!

Straipsnį parengė Justina Staigytė

Akvilės Šaulytės nuotrauka