i
Передмова
Цей тренінговий матеріал створений для тих , хто надає допомогу і підтримує жінок , які уціліли після гендерного насильства ( GBV ) і отримали сексуальні травми під час стихійного лиха , війни та конфліктів . Ми сподіваємося , він буде корисний тим , хто працює з проблемами гендерного насильства і в інших умовах .
Існує ряд посібників та рекомендацій , що стосуються різних важливих аспектів проблеми гендерного насильства , в тому числі - в умовах надзвичайних ситуацій , зокрема , його профілактику , виховання чоловіків та хлопців . Огляд найважливіших внесків у цю сферу можна знайти на сторінці 2 ( ґендерно зумовлене насильство в більш широкому контексті ). Метою саме цього посібника є надання додаткової інформації про вплив гендерного насильства на психічне здоров ’ я , а також про те , як використовувати ці знання під час спілкування з тими , хто його пережив . Ми сподіваємось , тренінг допоможе хелперам у важливій роботі , яку вони виконують . Зокрема , ми сподіваємось , допоможе визначити та зрозуміти реакції на травму , а також справлятися з різними видами коротко- та довгострокових реакцій жінок після перенесених травмуючих подій .
Цей тренінг розроблений для використання в ситуаціях , коли хелпери мають обмежений доступ до спеціалізованих медичних служб або взагалі його не мають , та коли гуманітарні працівники повинні боротися з серйозними людськими втратами , скорботою та стражданням у розпал небезпеки , конфліктів і воєн .
Цей посібник можна використовувати різними способами . Це може доповнити та поглибити розуміння тих , хто вже має досвід та компетенції . Однак його головне призначення - навчити хелперів працювати та розуміти травми . Ми сподіваємось , це забезпечить надійний інструмент для тих осіб , які навчають інших хелперів , і для груп хелперів , яким потрібні матеріали для самостійного вивчення . Текст посібника можна прочитати , вивчити та обговорити , а вправи , які він містить , перевірити та застосувати в груповій роботі та під час вивчення теми .
У посібнику розглянуте психологічне значення травми та вплив травмуючих подій на психічне здоров ’ я . Які ознаки сильного стресу ? Як їх можна оцінити та зрозуміти ? Як підступитися до жінки , яка перебуває у вкрай пригніченому стані після пережитих жахливих і жорстоких подій ? Як створити безпечний простір для проведення підтримуючих бесід та здійснення різних форм контакту , здатних допомогти уцілілим оговтатися та відновитися ?
Повага – це ключовий фактор . Бажання допомогти та вислухати , дозволити уцілілим самостійно контролювати свої історії , а також повага до їх рішучості - важливі фактори , що визначають застосований підхід . Крім того , хелперу необхідно знати , як використовувати близькість та віддалення , як надати позитивну підтримку та як з розумінням ставитися до мовчання . Посібник містить елементи теорії ( особливо в частині III ), але в центрі уваги - навчання практичним технікам , які прямо сприяють уцілілим . Ми сподіваємося , що посібник надасть інструменти для допомоги людям , які зазнали гендерного насильства , аби вони могли повернутися до нормального життя та набули почуття власної гідності .