SAVANORIS 2017 m. Nr. 1 | Page 24

24
ATKELTA IŠ 23 PSL . misijoje nenaudojame , tačiau jeigu civiliai yra apšaudomi , kyla grėsmė jų gyvybėms , mes turime teisę atsakyti ugnimi ir tai pasitaiko ( vienuose ar kituose sektoriuose ). JT karių šioje misijoje yra daugiau nei 10 tūkstančių , o jų užduočių spektras yra platus : tai ir patruliavimas , mobilių patikros punktų įsteigimas , humanitarinių konvojų eskortavimas , pagalba demobilizacijos , nusiginklavimo ir reintegracijos procesui ir dar daug kitų užduočių .
Kaip įsikūrėte ?
Mano situacija yra pakankamai įdomi , nes mūsų sektoriaus vadavietė su visais padaliniais dislokuota supercamp ‘ e arba kaip mes lietuviai vadiname „ superstovyklavietėje “, kuri yra įskūrusi šalia Gao oro uosto , o aš , su dalimi kitų štabo karininkų , esu apgyvendintas „ Elevage “ stovyklavietėje , kuri yra Gao priemiestyje , maždaug už 7 km nuo pagrindinės vadavietės . Šiuo metu „ superstovykloje “ esanti infrastruktūra neleidžia apgyvendinti visų vadavietės karininkų , tačiau ateityje visi be išimties karininkai bus apgyvendinti pagrindinėje stovykloje . „ Elevage “ stovykloje man yra duotas gyvenamasis konteineris , kuriame aš gyvenu vienas . Gyvenimo sąlygos yra tikrai geros , atsižvelgiant į tai , kad esu dislokuotas pietinėje Sacharos dalyje . Savo konteineryje aš turiu kondicionierių , šaldytuvą , lovą , spintą , lentyną , mikrobangų krosnelę ir net televizorių , tačiau norint matyti televizijos kanalus , reikia mokėti papildomai . Aš šia paslauga nesinaudoju , kadangi visi transliuojami kanalai yra prancūzų kalba .
Papasakokite detaliau apie savo pareigas misijoje ?
Prieš išvykdamas į Rytų sektorių buvau informuotas , kad eisiu karinės visuomenės informavimo karininko pareigas sektoriaus vadavietėje , tačiau nuvykus mane paskyrė laikinuoju G9 ( civilių ir karių bendradarbiavimo ) skyriaus viršininku , kadangi tuometinis G9 skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas iš JAV baiginėjo savo misiją . Nors prieš išvykdamas šiam darbui ir nebuvau numatytas , tačiau manęs tai negąsdino : turėjau tokio darbo patirties . Esu 3 metus tarnavęs CKB karininku , o vėliau ir 1,5 metų ėjau G9 skyriaus viršininko pareigas Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „ Geležinis Vilkas “, tada dar 3 metus tarnavau Danijos divizijoje civilių ir karių bendradarbiavimo karininku . Šiuo metu misijoje MINUSMA vykdau užduotis , susijusias su civilių ir karių bendradarbiavimu . Darbe gausu įvairiausių susitikimų su skirtingais žmonėmis : nuo kaimelių seniūnų iki paties Gao gubernatoriaus , nuo nevyriausybinių organizacijų ir civilinių institucijų vadovų iki Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos koordinatorių . Beje , su pastaraisiais pareigūnais tenka ypač darniai bendradarbiauti , nes jie yra bene svarbiausia tarpinė jungtis tarp misijos karių ir įvairių nevyriausybinių organizacijų . Bendrų darbinių pokalbių metu identifikuojame žmonių poreikius sektoriuje , stengiamės užbėgti už akių potencialioms grėsmėms , skaudžioms pasekmėms : pavyzdžiui , vandens trūkumui ar galimiems bado ar ligų protrūkiams skirtingose vietovėse . Neretai šiuose susitikimuose JT humanitarinės pagalbos koordinatorius pirmiausiai mūsų prašo užtikrinti saugumą vietovėse , kuriose norėtų pradėti savo darbus . Mes , savo ruožtu , taip pat renkame informaciją sektoriaus vietovėse ir dalinamės ja su koordinatoriais , JT civilinio elemento žmonėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis , nurodydami kur ir kokio pobūdžio jų pagalba yra reikalinga . Taip pat tenka daug dirbti planuojant ir vykdant įvairius greito poveikio projektus .
Su kuo dar tenka sąveikauti siekiant bendro rezultato ?
Tenka sąveikauti su prancūzų vykdomos „ Barkhane “ misijos kariais . Šie prancūzų kariai vykdo kovą prieš Malyje veikiančias teroristines organizacijas . Taip pat glaudžiai bendradarbiaujam su ASIFU ( angl . ASIF – All sources of information unit ) padaliniu , kuris sudarytas Vokietijos ir Nyderlandų karių pagrindu . Ypač glaudžiai bendradarbiaujam su įvairiais JT civilinio elemento skyriais : stabilizavimo ir vystymo , žmonių teisių apsaugos , politinių reikalų , civilinių reikalų , demobilizacijos , nusiginklavimo ir reintegracijos ir kt . Su visais šiais elementais mes ne tik dalinamės informacija , bet ir vykdome bendrus projektus . Misijos rajone yra daug įvairių elementų , tad nuolatinis informacijos apsikeitimas , glaudus bendradarbiavimas ir veiksmų koordinacija tarp visų „ žaidėjų “ yra labai svarbūs siekiant įgyvendinti iškeltas užduotis .
Ką artimiesiems atvežėt dovanų , grįždamas Kalėdų atostogų į Lietuvą ?
Kadangi pas mus į stovyklavietę penktadieniais atvyksta vietiniai amatininkai su savo darbais , tai nupirkau sidabro dirbinių , raktų pakabukų ir specifinių kaukių savo giminaičiams , draugams ir pažįstamiems . Nepamiršau ir savo kuopos , vieną kaukę atvežiau ir jai .
Kokius stereotipus apie Afriką ir jos žmones turėjote išvykdamas ir kurie jų pasitvirtino ?
Stengiuosi nesivadovauti išankstiniais stereotipais . Mėgstu žiūrėti įvairią dokumentiką apie užsienio šalis , taip pat ir apie Afriką . Taigi , gyvenimas , kurį pamačiau čia atvykęs yra toks , kokį ir įsivaizdavau .