Następnie , warto wypróbować podaną niżej metodą . Ważne jest to , aby nie poddawać się i być świadomym tego , że jest to proces , który stopniowo będzie pokazywał efekty . Co więcej , trzeba mieć jasno postawiony cel .
1 . Trening : dobrym sposobem jest konfrontacja ze swoimi negatywnymi ( czytaj ; do zmiany ) reakcjami na dane sytuacje . Na przykład , gdy denerwuje cię dziecko , które dużo płacze , bądź obserwatorem , ale nie wchodź w interakcje . Powtarzaj obserwacje kilka razy , aby zobaczyć czy i jak twoja reakcja emocjonalna się zmienia . Następnie wróć do wypisanych powyżej pytań , poddając się refleksji .
2 . Zastosowanie : jest to oczywista kolej rzeczy , jednak punkt pierwszy umożliwia praktykę . Zwracaj większą uwagę na słowa . Zanim gwałtownie zareagujesz czy dopuścisz do siebie negatywne myśli , zatrzymaj się i przypomnij sobie swój trening . Jeżeli reakcja nie pójdzie po twojej myśli , spróbuj zastąpić obwinianie się przeprosinami .
Być może dużo mówi się o korelacji pomiędzy myślami , zachowaniem i emocjami , ale rzadko spotyka się wspominanie o nawyku . A właśnie to on jest w tym najistotniejszy . Tworzy początek i koniec ; myśli i los . Bez nawyku ciężko jest o zmiany .
Julia Szablowska