Nomen Omen Marzec 2019 | Page 21

Bardzo brakowało mi także miejsca, gdzie będę miała okazję skonfrontować się z myślami innych, porozmawiać o rzeczach, dla mnie ważnych, a wręcz kluczowych, umacniać się w przekonaniu, że mam realny wpływ na to, co się dzieje wokół mnie, że rozmową możemy dojść do zjednoczenia. Chciałam móc wymieniać się również myślami z osobami, które podzielają moje zdanie na temat konieczności wyjścia spoza swojej strefy komfortu i nieznoszącej zwłoki potrzeby zaspokojenia ciekawości świata.

W takich właśnie okolicznościach powstało Stowarzyszenie Myśli Społecznej. Starając spotykać się raz w tygodniu, rozmawiamy o kwestiach politycznych i społecznych, podnosząc tym samym naszą świadomość i wrażliwość, aby łatwiej było nam później odnaleźć się w społeczeństwie, które tworzymy. Dajemy sobie również nawzajem nadzieję, że część z nas nie chce pozostawać obojętni i że Stowarzyszenie stoi otwarte na osoby, które nie mają już dłużej ochoty na ignorowanie tego, co dzieje się dookoła nich i są ciekawe, co mają do powiedzenia inni oraz co kryje się za tematami niosącymi za sobą dużo sporu, nieścisłości i kontrowersji.

Do zobaczenia.

Marcelina Warecka

Spotkanie autorskie z p. Anna Kowalczyk, autorką książki pt. "Brakująca połowa dziejów" zorganizowane przez Stowarzyszenie (fot. Paula Pilarska)

21