NLG - Teremtés | Page 12

Qun Edem

Az örök és a végtelen

A MITOLÓGIA ÉS A TUDOMÁNY A VÉGTELENRŐL

A végtelen fogalma

A tudománynak és a különböző vallásoknak is van elképzelése, elmélete a végtelenről. De mi hogy képzeljük el? Először is ne a végtelent képzeljük el hanem mondjuk a földet, ha ez sikerült akkor a legtöbbek szeme előtt egy nagy kék bolygó lebeg. Most menjünk mélyebbre, nézzük meg a légkört, a levegőt. A levegő főként nitrogénből áll, a nitrogén pedig nitrogén atomokból, az atomok elemi részecskékből (protonokból, elektronokból és neutronokból). Az elemi részecskék pedig kvarkokból állnak. Most már látjuk ,hogy mindent fel lehet írni több kisebb dolog összegeként.

A tudományos megközelítés

Na de van vége ennek a folyamatos osztogatásnak? Ez az a kérdés amire a tudomány még nem tudott választ adni. Vannak akik úgy gondolják hogy majd mindig fogunk egyre kisebb és kisebb anyagokat találni. És vannak azok az emberek akik úgy gondolják hogy egyszer véget kell érnie a folyamatos oszthatóságnak, és akkor megtaláljuk a legkisebb építőelemet, ami a világunkat alkotja. A menyiben az utóbbi teljesül be, akkor abban a pillanatban megszűnik a végtelen fogalma hiszen megtaláltuk a végét, mindennek az alapját. Ha viszont nem ez teljesül, akkor a végtelen igenis létezik, és nem egy megfoghatatlan valami, hanem egy igenis kézzelfogható jelenség.

A tudományos megközelítés

kérdés amire a tudomány még nem tudott választ adni, vannak akik úgy gondolják hogy majd mindig fogunk egy kisebb és kisebb anyagokat találni. És vannak azok az emberek akik úgy gondolják hogy egyszer véget kell érnie a folyamatos oszthatóságnak és akkor megtaláljuk a legkisebb építőelemet ami a világunkat alkotja. A menyiben az utóbbi teljesül be akkor abban a pillanatban megszűnik a végtelen fogalma hiszen

megta

láltuk a végét, mindennek az alapját. Ha viszont nem ez teljesül akkor a végtelen igen is létezik és nem egy megfoghatatlan valami, hanem egy igenis kézzelfogható jelenség. Aztán persze az is

előfordulhat hogy addig eszik a rókák a sajtot míg teljesen el nem fogy és ki nem derül hogy valójában a testünk elektromágneses hullámokból áll. Egy dolog biztos hogy ha a tudomány felől közelítjük meg ezt a kérdéskört akkor ahogy egyre inkább haladunk a végtelen felé annál inkább kényelmetlenül foglyuk érezni magunkat a bőrünkben. Ahogy Nelis Bohr mondta: „Azok, akiket nem sokkol, amikor először találkoznak a kvantummechanikával, valószínűleg nem értették meg.”

,,A természet irtózik az ürességtól."

Evangelista Torricelli

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flat_Earth_Society_Logo.png