Wykonawczego organizacji Nefesh B'Nefesh. Zdjęcia zostały wykonane przez dwóch nazistowskich fotografów podczas pogromu w Norymberdze oraz pobliskim mieście Fürth.
Na pierwszych stronach albumu znajdują się zdjęcia splądrowanych domów żydowskich rodzin z okolicy. Następnie zawarto w nim fotografie Żydów w szlafrokach i piżamach – niektórzy z nich są ranni, inni nadal pozostają w łóżkach. To przykład klasycznych nazistowskich zdjęć propagandowych. Przewracając kolejne strony tego unikalnego albumu, zobaczymy także zdjęcia esesmanów gromadzących książki, zarówno świeckie, jak i religijne. To z nich formowano stosy, które później miały zostać spalone.
Kierownik Działu Fotografii Archiwum Yad Vashem, Jonathan Matthews, tłumaczy: „Niezwykle intymny charakter tych zdjęć pokazuje, że fotografowie stanowili integralną część prezentowanych zdarzeń. Sposób ich wykonania oraz pozostawanie w bliskim kontakcie ze sprawcami wskazują na wyraźny cel, jakim było udokumentowanie wydarzeń, które miały wtedy miejsce. Te unikalne zdjęcia uwidaczniają aspekty listopadowego pogromu, z których do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy. Widzimy członków SS i SA dokonujących zbrodni – podpalających budynki, plądrujących żydowskie domy i zakłady oraz poniżających ludność żydowską. Wszystko to stanowi dowód, iż przedstawione osoby wykonywały odgórne rozkazy, a nie brały udział w spontanicznym zrywie rozsierdzonego tłumu, jak próbowano opisywać to, co zaszło w tamtych dniach”.
Celem tych unikalnych zdjęć jest przedstawienie uczestników zamieszek w akcji, a w tle ukazano obojętnych obserwatorów, którzy nie podejmują żadnych działań, by zatrzymać przemoc bądź bronić swoich żydowskich sąsiadów.