Memoria [PL] Nr. 22 (07/2019) | Page 29

Strona nie zawiera grafik, a więc jest dostępna dla młodszych uczniów (w Wielkiej Brytanii Holocaust znajduje się w programie nauczania dzieci od 13 roku życia). Na początku 2019 roku utworzone zostały oficjalne konta na Twitterze i Instagramie, które zawierają fotografie, dokumenty i fakty dotyczące ważnych rocznic, informacje na temat obozów koncentracyjnych oraz historie poszczególnych ofiar.

W kwestii rozwoju strony profesor Wachsmann powiedział: „Obozy koncentracyjne SS to symbol okrucieństwa nazizmu. Nadal jednak – pomimo wielu lekcji, książek i filmów dokumentalnych – powszechne zrozumienie tej tematyki jest zaledwie pobieżne, szczególnie wśród młodzieży. Musimy nauczać kolejne pokolenie na temat realiów Holokaustu i obozów koncentracyjnych, ponieważ nadzieję na wyciągnięcie lekcji z historii możemy żywić wyłącznie jeśli ją pojmiemy”.

Chętnie uzyskamy informację zwrotną na temat strony zarówno od edukatorów, jak i uczniów. Zachęcamy do wypełnienia kwestionariusza klikając w link poniżej; jeśli chcieliby Państwo podzielić się dodatkowym komentarzem, zachęcamy do wysłania wiadomości na adres [email protected].

Adres strony: www.camps.bbk.ac.uk

Twitter: @NaziCamps

Instagram: @nazicamps