W kontekście prezentacji wirtualnej ludzie często zadają pytanie o dodatkowe funkcje, jakie zapewnia wirtualne zwiedzanie, a które nie są dostępne podczas fizycznej wizyty w danym miejscu. Pisze Pan/Pani o „dotąd niespotykanym sposobie” zwiedzania. Co zyskujemy dzięki wizualizacji w tym konkretnym przypadku?
Zwiedzanie w technologii VR to wyjątkowo angażujące doświadczenie kryjówki Anny Frank i siedmiu innych osób w Sekretnym Aneksie. Wszystkie pomieszczenia Sekretnego Aneksu urządzono tak, jak naprawdę wyglądały one w tamtych czasach.
Dom Anny Frank i Dom Anny Frank w technologii VR to dwa zupełnie odrębne doświadczenia. W Domu Anny Frank wchodzimy do prawdziwego Sekretnego Aneksu. Przechodzimy przez byłą siedzibę firmy Otto Franka, wspinamy się po schodach i mijamy oryginalny regał na książki prowadzący do kryjówki. Możemy obejrzeć oryginalne przedmioty należące do ukrywających się osób, mapę Normandii i kreski, którymi Anna i Margot oznaczały swój wzrost, a także obrazki ze ściany w pokoju Anny. Dom Anny Frank wystawia też oryginalne dzienniki oraz inne zapiski Anny Frank.
Do kogo przede wszystkim adresowany jest ten projekt?
Chcielibyśmy dotrzeć do największej możliwej liczby osób. Zawrzemy zwiedzanie w technologii VR w naszych programach edukacyjnych w Domu Anny Frank oraz w wystawach objazdowych prezentowanych na całym świecie. Dom Anny Frank w technologii VR stanowi doskonałą alternatywę dla tych, którzy sami nie mogą odwiedzić muzeum Anny Frank.