Ponad 5,500
wspierających osób sprawia, że te głosy
i płynące z nich lekcje zostaną usłyszane..
Dzienniki, znajdujące się w kolekcji Muzeum, dokumentują wiele doświadczeń Holokaustu: opowiadają o Żydach, którzy szukali schronienia, o ludziach przebywających w gettach i obozach koncentracyjnych, o ukrywających się itp. – Mamy nadzieje, że ten projekt pomoże ludziom zrozumieć różnorodność przeżyć ofiar Holokaustu i złożoność tej historii – wyjaśnia Schuster.
Trwająca miesiąc kampania, prowadzona nie tylko w Internecie, miała zachęcić potencjalnych zainteresowanych do przekazania wsparcia.
W mediach społecznościowych używano hasztagu #SaveTheirStories. Wysyłano e-maile z prośbą o wsparcie. Wyprodukowano także filmy pokazujące ludzi, którzy przekazywali do Muzeum oryginalne przedmioty. Na półmetku Muzeum przeprowadziło „Kickstarter Live” – czat wideo z kuratorką, podczas którego odpowiadała ona na pytania. O projekcie wiele pisano w mediach.
W zależności od przekazanej kwoty darczyńcy będą mogli uzyskiwać na bieżąco informacje na temat prac i odkryć dokonywanych podczas procesu katalogowania, tłumaczenia i publikowania materiałów. Muzeum zaproponowało także torby „Chroń ich historie”, akwarele
z limitowanej edycji autorstwa ocalałego z Holokaustu Simona Jeruchima, dziennik „Chroń ich historie” i ekskluzywne wirtualne podróże „za kulisy” Muzeum i nowego Centrum Zbiorów, Konserwacji i Badań im. Rodziny Davida i Feli Shapell.
W szczycie sezonu letniego, przedstawiciele muzeum opowiadali
o projekcie ponad 9000 odwiedzającym każdego dnia. Wielu z nich przekonano do wsparcia projektu. – Ludzie prosili nas o kontakt,
w przypadku gdybyśmy mieli trudności z osiągnieciem naszego celu. Wówczas udzieliliby większego wsparcia – wyjaśnia Weinstein.
Efektem kampanii było też powszechne zaangażowanie społeczne. Muzeum zaczęło otrzymywać zgłoszenia od osób, które chciały jako wolontariusze zająć się tłumaczeniem dzienników lub też ofiarować rodzinne pamiętniki, które znajdowały w ich domach.
Po zebraniu 250 000 dolarów w ciągu trzech tygodni, Muzeum ogłosiło plan zebrania kolejnych 50 000 dolarów przed zakończeniem kampanii 12 lipca. Ostatecznie, pierwsza kampania Muzeum Holokaustu na Kickstarterze przyniosła 380 000 dolarów.
9