Projekt Give Them a Face poruszył wiele osób, a po jego publikacji JMDR zaczęło otrzymywać od krewnych ofiar wiele zdjęć na potrzeby zasilenia muzealnych zbiorów. W latach 2009-2017 JMDR otrzymało kolejne 1341 portretów. Sukces projektu sprawił, że JMDR zdecydowało się uruchomić jego drugi etap i rozpoczęło pozyskiwanie z teczek imigrantów zdjęć Żydów mieszkających w Belgii po deportowaniu z Francji. W ten sposób udało się pozyskać zbiór 4169 zdjęć spośród 5877 deportowanych, a w 2015 roku portrety te zostały opublikowane w Drancy-Auschwitz (Herman Van Goethem e.a., Drancy-Auschwitz, 1942-1944. Jews from Belgium deported via France (Żydzi z Belgii deportowani przez Francję), ASP, Bruksela, 2015.)
Dziś Kazerne Dossin, następca JMDR, kontynuuje tę pracę i przyjmuje holistyczne podejście do teczek imigrantów. Jego zbiory obejmują ponad 20000 teczek Żydów, Romów i Sinti mieszkających w Belgii przed drugą wojną światową oraz w jej trakcie. Dostęp do teczek można uzyskać w Belgijskim Archiwum Państwowym w Brukseli oraz w czytelni Kazerne Dossin. Teczki stanowią bogate źródło dokumentujące życie migrantów i uchodźców w Belgii i zawierają komentarze na temat pozwoleń na pracę, listów poparcia oraz rekomendacji, informacje na temat powodów migracji, plany związane z dalszą migracją, dokumenty prawnicze, raporty policyjne dotyczące zatrzymań uchodźców migrujących nielegalnie itp.
Podczas prac przy tworzeniu nowej wystawy stałej w Kazerne Dossin prowadzonych w latach 2010-2012 muzeograf wkomponował portrety deportowanych w szkielet muzeum. Ściana zawierająca 25000 fotografii rozciąga się od trzeciego piętra do parteru. Zostali na niej przedstawieni wszyscy opuszczający Mechelen.