W skład wystawy wchodzą również dwa osobiste przedmioty wypożyczone z siedziby Międzynarodowej Służby Poszukiwań (ITS) w Bad Arolsen; kolczyki i zegarek kieszonkowy należące do Ilony Lencse i Emila Glassa, skonfiskowane po przybyciu do obozu koncentracyjnego Neuengamme.
Emil Glass (1896 – data śmierci nieznana) był Żydem z Węgier, któremu w Neuengamme nadano numer obozowy 65 210. Glassowi nie przydzielono numeru w systemie Poszukiwania i Dokumentacji, co oznacza, że nie odnotowano zapytań, które by go dotyczyły. Ilona Lencse (1923–2012) została wyzwolona z Salzwedel (podobozu Neuengamme) w kwietniu 1945 roku. W 1999 roku roku napisała do ITS z prośbą o przedstawienie dokumentów dotyczących jej prześladowania, jednak jako że w tamtych czasach organy administracyjne ITS nie traktowały zwrotu przedmiotów osobistych jako działania priorytetowego, kolczyki nie zostały zwrócone właścicielce.
Przedmioty osobiste tego rodzaju często stanowią ostatnie namacalne dowody związane z życiem poszczególnych osób i mimo że nie posiadają istotnej wartości materialnej, są bardzo ważne z emocjonalnego punktu widzenia dla krewnych ich pierwotnych właścicieli. Biblioteka The Wiener Library żywi nadzieję, że wystawa ta pozwoli na dotarcie do jeszcze większej rzeszy osób w ramach wciąż trwających poszukiwań potomków ofiar i przyczyni się do zwiększenia świadomości o aktywnej działalności organizacji ITS na rzecz łączenia rodzin i zwracania przedmiotów w ramach stworzonej kampanii #StolenMemory swojego autorstwa.
Wystawa Fate Unknown: The Search for the Missing after the Holocaust będzie otwarta do 30 maja 2018 roku. Została stworzona przy wsparciu strategicznego funduszu badań Royal Holloway Research Strategy Fund, fundacji Leverhulme Trust, Międzynarodowej Służby Poszukiwań (ITS) oraz Niemieckiego Towarzystwa Historycznego.
Więcej informacji na temat wystawy oraz towarzyszącego jej programu imprez można znaleźć tutaj.