Magazyn Życie Handlowe 03 2017 | Page 8

Na franczyzie Biedronki

FAKTY I OPINIE

Co? Gdzie? Kiedy? > 8 Gorący temat > 10

15 nowych sklepów Gzelli

W pierwszej połowie tego roku największa sieć delikatesów mięsnych w Polsce otworzy co najmniej 15 nowych placówek pod szyldem Delikatesy Mięsne Gzella, głównie w woj. mazowieckim, zachodniopomorskim i pomorskim.
W 2016 roku Gzelli Net przybyło 21 placówek handlowych z wędlinami z Borów Tucholskich. – Sieć Delikatesów Gzella najchętniej rozwijamy w miastach z ponad 50 tys. mieszkańców. Sukces sprzedażowy odniosły
nasze sklepy w Warszawie i jej okolicach. Nowe punkty cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów ze względu na bogaty i zróżnicowany asortyment, a odnowiona wizualizacja spotkała się z pozytywnym odbiorem.
Delikatesy Mięsne Gzella sukcesywnie zyskują nowy wizerunek. Za sprawą fototapety z motywem lasu oraz drewnianych mebli, aranżacja delikatesów mięsnych budzi skojarzenia z Borami Tucholskimi
, czyli miejscem siedziby firmy. Świeżości wnętrzu nadają białe, ozdobne cegły na ścianach. Przyjemny wystrój uzupełnia nowoczesne wyposażenie: piec konwekcyjny i lada grzewcza.
Na franczyzie Biedronki
Sieć Biedronka będzie rozwijać współpracę z tradycyjnymi sklepami w Polsce – powiedział „ Życiu Handlowemu” Pedro Soares dos Santos, prezes grupy Jeronimo Martins( JM), operatora sieci.
Do tej pory 57 tradycyjnych sklepów w Polsce związało się z siecią Biedronka. – Współpraca ta bazuje na franczyzie. Interesują nas placówki w miejscowościach poniżej 25 tys. mieszkańców. Działanie podmiotów tak współpracujących z nami kontrolowane jest przez polski oddział JM, ale operatorzy sklepów nie
8 Życie Handlowe marzec 2017 przestają być ich właścicielami, a część generowanej w placówce marży trafia do ich kieszeni. Podobny model współpracy z handlem tradycyjnym rozwijamy od kilku lat także w Portugalii – powiedział nam Soares dos Santos. Ocenił, że model ten dobrze przyjmuje się na polskim rynku.
MZ
Branża spożywcza marnuje żywność
W Polsce marnuje się 9 mln ton żywności rocznie. Netto chce wspierać inicjatywy, które ograniczą wyrzucanie jedzenia.
Sieć Netto przeprowadziła badania, aby poznać skalę i wymiar problemu u siebie.
Pracownicy uważają, że przecena towaru, którego termin ważności zbliża się ku końcowi, to dobre i skuteczne rozwiązanie. Netto od dwóch lat w swych sklepach ma oznakowane skrzynki z hasłem: „ Stop marnowaniu żywności”, w których klienci znajdują przeceniony towar.