kronika Wydarzeń
Wizyta w Bramie Poznania
Tomasz Chady , klasa II B gimnazjum
Rozwój polega na ciągłym rozwiązywaniu problemów . 14 marca klasa 2B gimnazjum przekonała się o tym w trakcie wycieczki do Bramy Poznania ( tzw . ICHOT czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego ).
Brama Poznania to początkowo było muzeum historii Ostrowa Tumskiego , a później przekształciło się w muzeum historii Poznania . Muzeum oferuje wiele ofert wycieczek z przewodnikiem , ale my zostaliśmy zaproszeni jako grupa testowa nowych zajęć .
Wyszliśmy ze szkoły około 8:30 i chwilę później byliśmy już wszyscy w tramwaju nr 8 . Muzeum leży niedaleko Ronda Śródka na brzegu Cybiny . Z zewnątrz przypomina wielką szarą bryłę . Jedną cechą , która najbardziej rzuca się w oczy , jest most nad Cybiną wychodzący z muzeum . Kiedy dotarliśmy do muzeum i weszliśmy do środka , przewodnik zaprowadził nas do jednej z sal , gdzie odbyły się zajęcia . Zajęcia dotyczyły osób , które w znaczący
sposób przyczyniły się w historii do rozwoju naszego miasta . Po krótkiej grze w kalambury , sami mogliśmy spróbować się wcielić w osobę , która rozwiązuje problemy . Efektem naszej pracy były piękne schematy , które rozkładały większe problemy miasta na czynniki pierwsze . Byliśmy bardzo kreatywni . Po tym zajęcia się skończyły i wróciliśmy do szkoły .
Myślę , że zajęcia nie wszystkim się podobały , ale warto było odwiedzić Bramę Poznania , dzięki czemu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy .
Gimnazjaliści w Wielkopolskim Parku Narodowym
Agata Konca , Martyna Koc – kl . II B
Niezwykły długopis
Iga Wawrzyniak , klasa VII
Wszystkie wycieczki mają swój urok i z reguły wszystkich cieszą … no może nie nauczycieli , którzy jak zwykle zaznaczają , jak niewiele czasu nam zostało , a jak dużo nauki jeszcze przed nami , a program taaaaki obszerny .
Jednakże nie da się ukryć , że maj i czerwiec , to już z reguły okres intensywnych wycieczek . Na nasze szczęście pierwszą mamy za sobą . Była to krótka , jednodniowa wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego .
Do parku udaliśmy się 7 maja pociągiem , co oczywiście sprawiło nam wielką radość . Gdy dotarliśmy do lasu , zostaliśmy podzieleni na grupy , a każda z nich przez chwilę zamieniała się w przewodników wycieczki . Z mapą w ręku musieliśmy przeprowadzić grupę z punktu A do punktu B . W każdym punkcie docelowym wykonywaliśmy zadania sprawdzające nasze umiejętności i stopień opanowania zagadnień z geografii i biologii .
Przechadzając się po leśnych dróżkach podziwialiśmy przyrodę i odpoczywaliśmy w leśnym otoczeniu . Najciekawsze okazały się jednak rozmowy niezwiązane bezpośrednio z tematem wycieczki , chociaż nauczyciel podstaw przedsiębiorczości byłby z nas pewnie dumny .
Od niedawna wiem , że 25 marca to szczególny dzień dla uczniów naszej szkoły . Dlaczego ? Tego dnia Matka Jadwiga Borzęcka odkryła w sobie powołanie do służby Bogu .
Z tej okazji co roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona . Jednym z punktów programu tej uroczystości jest wręczenie Nagród Dyrektora . Nagrodą w tym roku był długopis . Ale nie taki zwykły długopis . Ciekawa jestem , jaki użytek przyniesie nagrodzonym . Może posłuży im do napisania książki , może zostanie nim podpisany jakiś bardzo ważny dokument lub napisany egzamin ? Tego nie wiadomo . Życzymy , by ten nie-taki-zwykły długopis posłużył Wam do napisania wielu nie- -takich-zwykłych rzeczy !
18 kajecik