Moja historia , czyli Klara w redakcji
III A gimnazjum
Klara Nowak
Zamknięta na jakiekolwiek propozycje związane z artykułem i pustką w głowie , cicha a mimo wszystko pokręcona mała dziewczynka z pierwszej klasy gimnazjum . Taka właśnie byłam przez pierwsze zajęcia w redakcji . A teraz ? Teraz też zdarza mi się jeszcze czasem trochę pomarudzić nad kolejnym zadaniem i tematem kolejnego artykułu , ale i tak po chwili biorę się do pracy i wychodzi z tego całkiem niezły tekst , który następnie trafia do gazetki . Jedyne co zostało , to strach przed egzaminem gimnazjalnym .
Tyle się zmieniło przez te dwa lata , wszyscy mówili mi , że ten czas bardzo szybko płynie . Ja nie wierzyłam i uważałam zupełnie inaczej . A tu proszę , minął tak szybko jak pstryknięcie palcami . Do dzisiaj pamiętam mój pierwszy artykuł w redakcji , który opowiadał o mnie , nie byłam z niego jakoś bardzo zadowolona , ale jak to mówią „ pierwsze koty za płoty ”. Pamiętam to tak , jakby było z miesiąc temu . Za mną jest już sporo artykułów , niektóre lepsze inne gorsze , ale wiem , że z każdym kolejnym , szło mi coraz lepiej . Poznałam na zajęciach kilka osób lepiej .
To jest moja Historia , czy jest udana ? Wydaje mi się , że taka , jaka jest wasza , była lub dopiero będzie ?
Muzyka przeszkadza czy pomaga w nauce ? co mnie otacza , szczególnie zbyt głośnych komentarzy czy rozmów koleżanek i kolegów z redakcji .
I Liceum
Ivo Sadowski
Najlepiej słuchać muzyki spokojnej , może być to muzyka relaksacyjna , taka , która ułatwia skupienie . I co ważne , niezbyt głośno . Taka muzyka powinna dać nam ukojenie w nauce , ale też wywołać pewien nastrój , pewne dźwięki czy melodie mogą aktywować nasz mózg i pomagać w znalezieniu weny czy po prostu chęci do nauki .
Osoby , które się uczą , powinny pomyśleć o spakowaniu do plecaków razem z książkami i notatnikami … słuchawek . Uczniowie i studenci zdobywają lepsze stopnie , jeśli w nauce towarzyszy im muzyka . Osoby słuchające w czasie nauki muzyki klasycznej w rytmie 60 - 70 uderzeń na minutę , na egzaminach z matematyki osiągali rezultaty lepsze średnio o 12 proc . od reszty kolegów . Melodia i zasięg tonów w muzyce klasycznej , jak w przypadku utworu Dla Elizy Beethovena , pomaga uczyć się dłużej i przyswajać więcej informacji .
Na każdych zajęciach dziennikarskich słucham sobie muzyki . Co na lekcji zabronione , na warsztatach wskazane . Muzyka , która brzmi w moich uszach ma szczególne zadania – pozwala mi na bardzo duże skupienie . Pomaga odizolować się od wszystkiego ,
Aby nam się dobrze uczyło , potrzebujemy jeszcze odpowiedniego typu słuchawek , jedni preferują nauszne , inni zaś douszne , wybór zależy należy do użytkownika . Z doświadczenia wiem , że dla komfortu powinno się używać słuchawek dousznych , ponieważ ten drugi typ może po dłuższym użytkowaniu stać się niewygodny . Najnowsze modele słuchawek podpowiadają nam , kiedy przekraczamy dopuszczalną , zdrową dla ucha głośność , warto z tego skorzystać .
Ale czy muzyka pomaga , czy też przeszkadza w nauce ? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi . Warto słuchać siebie .
16 kajecik