2018 ◼ Voorjaar
Inhoud
Medewerkers werven
3
4 Juridisch Algemene Verordening Gegevensbescherming
6 Klant Numafa : Young Potentials Program
10 Subsidies Ondernemen in Sliedrecht
12 Sportcolumn ‘ De Forrest Gump van het wielerpeloton ’
16 Klant Zusss : van postzak naar lifestyle brand
19 Agenda
20 Klant SelectDrive : leasen zonder bijtelling
22 Klant Anders Invest : participeren in de maakindustrie
Het vertrouwen in de economie is volledig terug en in de meeste bedrijfssectoren gaat het weer goed . Het meeste is dat te merken aan de hoeveelheid personeelsadvertenties die je in allerlei vormen tegenkomt . Er wordt traditioneel geadverteerd in dag- en weekbladen , via reclamezuilen langs onze inmiddels volledig verstopte wegen en er wordt gejaagd via de social media , zoals LinkedIn , Facebook en Instagram . De scholen kunnen , in tegenstelling tot nog maar een jaar geleden , de vraag naar stagiairs niet aan .
Een heel belangrijk kanaal wordt , zo blijkt uit een niet weten schappelijk onderbouwd onderzoek , niet of nauwelijks voor de werving van personeel benut . Dat is het kanaal van de eigen medewerkers en hun netwerken . Hiermee laten veel werkgevers een heel krachtig middel liggen om aan nieuwe mensen te komen . Als je het kanaal van de eigen mede werkers wilt benutten werkt dit natuurlijk alleen als de werknemers tevreden en enthousiast zijn over hun huidige werk en werkomgeving .
Als een werkgever zijn of haar medewerkers betrekt bij het werven van personeel en daarbij een vergoedingensysteem inricht , dan is het wel noodzakelijk om duidelijke spelregels af te spreken . Te denken valt aan wanneer wordt er een beloning uitgekeerd , wie willen we als mogelijke sollicitant hebben , wordt er bij de bonusverstrekking onderscheid gemaakt tussen contracten voor bepaalde en onbepaalde tijd , et cetera .
Binnen onze eigen groeiende organisatie komt circa 50 procent van de nieuwe medewerkers via onze eigen mensen binnen . Wij zijn er dus van overtuigd dat het geen verloren moeite is om de acquisitie van nieuwe mensen vooral binnen de eigen organisatie te stimuleren . ■
Wim Stuij , Algemeen directeur