2025 ◼ Najaar 9
Dit verhaal maakt een behoorlijke stap terug in de tijd om aan het begin te komen. 39 jaar geleden – we schrijven 1986 – vulde Kees van Lopik een bonnetje in de krant in, dat hem niet veel later een baan zou opleveren bij accountantskantoor Van der Hoek en Blok in Rotterdam. Anno nu is Kees partner bij Hoek en Blok en aan het afbouwen qua hoeveelheid werkzaamheden. Dat betekent echter niet dat de naam Van Lopik over enige tijd niet meer zal klinken in het Sliedrechtse en Barendrechtse. Zowel dochter Carmen als zoon Vincent werken inmiddels bij Hoek en Blok en ook neef Menno den Hartog is de onderneming komen versterken.
Bij de concurrentie
“ Ik heb het altijd afgehouden dat m’ n kinderen hier zouden komen werken”, aldus Kees.“ Het voelde niet goed als ze zo uit de schoolbanken hier een baan zouden krijgen.” Dat gebeurde dan ook niet. Zowel Carmen als Vincent sloegen eerst hun vleugels uit qua loopbaan‘ bij de concurrentie’. Carmen ruim twaalf jaar bij DRV en BDO en Vincent eveneens veertien jaar bij laatstgenoemde.
Vincent:“ Maar Hoek en Blok riep altijd wel goede associaties op vanuit onze jeugd. Pa had nooit een onvertogen woord over de zaak. Hij stopte er heel veel uren in en we hadden veel te danken aan het inkomen dat dat opleverde.”“ Ja, klopt”, zegt Menno.“ Om Hoek en Blok hing in de familie altijd wel een goede vibe.”
Sparren en meedenken
“ Ik was op een gegeven moment op zoek naar een nieuwe uitdaging bij een kleiner en persoonlijker kantoor”, vult Carmen aan.“ Ik wilde meer contact met de directeur-eigenaar van m’ n klanten. Meer sparren en meedenken. Dat is op en top het geval bij Hoek en Blok, dus toen was de keus uiteindelijk toch snel gemaakt.” Vincent sluit zich daarbij aan.“ Ik begrijp die focus op corporates wel, maar zelf vind ik mkb, groot mkb interessanter. Daar kun je je ondernemerschap beter kwijt en echt iets betekenen voor een bedrijf.”
Voor Menno, die overstapte van DRV, geldt dit eveneens.“ Maar ook de sfeer hier bij Hoek en Blok is veel meer familiair en samen. We doen ook buiten het werk veel aan sport en gezelligheid met elkaar. Het voelt als een familiebedrijf.”
Kersttafel
Dat betekent overigens niet dat het andersom ook het geval is.“ Aan de Kersttafel gaat het echt niet over Hoek en Blok”, lacht Carmen.“ Überhaupt gaat het buiten werktijd weinig over de zaak als we elkaar zien. Gelukkig hebben we wel andere dingen te bespreken.”
“ Ik had het nooit zo bedacht”, sluit Kees af.“ Maar dat er nu toch twee kinderen van me in de zaak zitten en het hier ontzettend naar hun zin hebben, maakt me toch wel erg trots.” ◼