Gymplátek 23. Číslo | Page 17

Kdybych byla součástí organizačního týmu, co by to pro mě vlastně znamenalo?

Jak jsem již zmiňovala, záleží pouze na tobě. Jestliže jsi aktivní a kreativní uživatel sociálních sítí, můžeš psát a přidávat příspěvky na náš Instagram, Facebook nebo web. Pokud tě zajímá jistá problematika související s Evropskou unií, o které by ses sám chtěl/a dozvědět víc a předat získané znalosti jiným, můžeš vypracovat podklady (tzv. background) pro delegáty – tedy účastníky našich projektů, aby na základě předaných informací mohli v roli evropských politiků o problematice jednat. Můžeš zajišťovat chod projektů přímo na místě a stát se předsedou či předsedkyní dané evropské instituce a řídit jednání. A pokud rád/a fotíš, můžeš celou akci dokumentovat. Možností je opravdu hodně.

Je jasné, že k organizaci takového projektu potřebujete určitou podporu. Jak ji sháníte a je to obtížné?

Stěžejní je samozřejmě podpora finanční a materiální, tu se snažíme vždy získat z dostupných grantů, významně nás pak podporují europoslanci a případně i poslanci tuzemští. Shánění takové podpory není úplně jednoduché. Musíme čerpat z několika zdrojů, přičemž některé příspěvky jsou čistě symbolické a některé v poměru k celkovému rozpočtu významné. Podporu však sháníme i v podobě například mediálního partnerství. V takovém případě oslovujeme zejména jiné neziskovky a spolky, které pracují s mladými lidmi.

Jaké jsou vaše plány do budoucna, jestli teda něco můžete prozradit?

Do budoucna plánujeme pokračovat ve vzdělávání o Evropské unii. Plánujeme také změnit náš koncept tak, aby byl více dostupný pro studenty z regionů a navštěvovat přímo jejich školy, protože pro tyto studenty bývá často náročné za vzdělávacími akcemi dojíždět a navíc si nemohou často dovolit nebýt ve vyučování. Proto chceme my přijet za nimi.

Klára Smětáková

Odkazy na Mladé diplomaty:

@mladidiplomate

https://www.instagram.com/mladidiplomate/

www.mladidiplomate.com