Gazetka Gazetka_21 | Page 10

G A Z E T K A

Рекомендуємо почитати

Для чого придумали книжки ?
Про корисність читання , як правило , ніхто не сперечається . Попри те , що не всі регулярно практикують це корисне заняття , все ж більше погоджується , що читати корисно і потрібно . Утім , наскільки велика сила книжка , ми часто навіть і не здогадуємося .
Однак , про це знають владні мужі . Так , відомий американський письменник-фантаст Рей Бредбері у не менш відомому романі « 451 ° за Фаренгейтом » розповідає про суспільство , в якому література знаходиться під забороною , а пожежники повинні спалювати всі книги , які виявлять , разом з власниками будинків . Власники книг при цьому підлягають арешту . Автор показує , що нечесна корумпована влада боїться громадян , які читають книги , тому змушує їх весь свій вільний час присвячувати телебаченню .
Інший , не менш відомий англійський есеїст і критик Олдос Гакслі у романі « Прекрасний новий світ » також описує відношення влади до людей читаючих . Так , в одній із сцен восьмимісячним немовлятам дають погратися книгою і в момент дотику маляти до книги її б ’ є струмом . На запитання одного з героїв книги для чого це робиться , інший « герой » відповідає , щоб сформувати стійке небажання торкатися книг у майбутньому .
Ще одну важливу рису читання побачили американські працівники приватної пенітенціарної системи . Так , будівництво приватних в ' язниць зумовлює необхідність прогнозування : скільки
камер знадобиться , скільки в ’ язнів буде через 15 років ? І було виявлено , що можна передбачити все це дуже легко , орієнтуючись на опитування : який відсоток 10 і 11-річних не вміє читати . Уявляєте , діти , що не читають в 10 років , в 25 з великою вірогідністю мають проблеми з законом .
Чому так ? Бо література породжує емпатію – співпереживання відносин , почуттів тощо . Література може показати інший світ . Один раз відвідавши його , людина не зможе бути повністю задоволена світом , в якому виросла . Невдоволення − це хороша річ , адже тоді виникає бажання покращити себе . Книги − це спосіб вчитися у тих , кого більше немає з нами . З огляду на це , ми запроваджуємо нову рубрику – « книга номера ». У кожному з випусків « Газетки » ми будемо оглядати якусь одну добруф книгу . Це будуть книги з економіки , бізнесу , фінансів , художня література тощо . Вибір книг для читання настільки ж визначає особистість людини , як і вибір її знайомств . Тому , в нашій рубриці , ми намагатимемося розказати вам про справді добрі книги .
І уже в наступному номері « Газетки » ми розглянемо першу книгу , де поговоримо про те , хто такі Атланти … Богдан Дуда , Економіст Відділу фінансового монторингу та комплаєнс-контролю